W domu mamy dużo ręczników: kuchenne, przysznicowe, do rąk, do stóp, do twarzy itp. Zanim wpadliśmy się ten pomysł, ręczniki kąpielowe często spadały z wieszaka, a ręczniki kuchenne leżały na kuchennym stole lub były zawieszone na uchwytach meblowych. Taki stan rzeczy jest bardzo niewygodny i generalnie powoduje bałagan.

foto: google

Przyszywanie wieszaka-pętelki do ręczników to bardzo nudna i nieciekawa praca, szczególnie jeśli ręczników jest zbyt dużo.

Z ewentualną niechęcią do tego zajęcia, moja żona, która odznacza się kreatywnością, wymyśliła świętną alternatywę dla pętelek do ręczników. Wpadła na ten pomysł, gdy zauważyła w szafie komplet ręczników dziecięcych z królikiem.

Jako dodatek do zestawu ręczników żona zauważyła taką ciekawą rzecz:

foto: google

Możesz ją zastąpić wielokolorowymi elastycznymi gumki do włosów (sprzedawanymi w różnych sklepach):

foto: google

Jednak wykonaliśmy to w bardzo kreatywny sposób. Przygotowaliśmy taśmy bawełniane (jeżeli chodzi o wybranie kolorów, to można to zrobić według własnego uznania):

foto: google

Łączymy dwa końce taśmy węzłem, a otrzymaliśmy pętelkę:

foto: google

Teraz w specjalny sposób wsuwamy do pętelki koniec ręcznika i zaciągamy. To bardzo proste! Cieszę się, że udało mi się zrobić coś podobnego!

foto: google

Następnie robimy w sposób jak pokazano na zdjęciu:

foto: google

A teraz następny krok:

foto: google

Zaciągamy i wszystko jest gotowe!

foto: google

Oryginalność pomysłu polega na tym, że:

Taka pętelkę nie musimy prać razem z ręcznikiem. Taki wieszak-pętelkę bardzo łatwo odłączyć ze ściereczki bawełnianej lub ręcznika, a następnie dołączyć do innego:

foto: google

foto: google

Teraz wszystki ręczniki lub ściereczki są w idealnym porządku: wcale nie przeszkadzają nam, aby utrzymać super porządek w domu. A wszystko zawdzięczamy „magicznym” pętelkom:

foto: google

Główne zdjęcie: google.com