We Włoszech, właściciel owczarka niemieckiego o imieniu Stella, zachorował na koronawirusa. Jego stan pogarszał się każdego dnia, a kilka dni później został hospitalizowany. Pies został sam w domu i zaczął tęsknić za swoim panem. Nie czekając na niego, suka uciekła z domu i zaczęła go szukać.

Placówka medyczna, w której leżał mężczyzna, znajdowała się kilka kilometrów od domu, ale pies łatwo pokonał tę drogę. Przez kilka dni siedział w pobliżu szpitala i czekał na swojego właściciela. Niestety, stan mężczyzny był niezwykle ciężki i nie można go było uratować.

Personel medyczny zauważył psa siedzącego pod oknami szpitala. Kiedy odczytali imię właściciela na medalionie, zdali sobie sprawę, czyim był psem. Postanowili pomóc nieszczęsnemu zwierzęciu i opublikowali informacje na ten temat na Facebooku.

** IMPORTANTE AGGIORNAMENTO ** Stella avrà una nuova famiglia! Verrà adottata da un parente del padrone defunto, che si...

Posted by Sportello Tutela Animali on Monday, April 13, 2020

Wiele osób odpowiedziało na publikację, chcąc adoptować samotnego psa. Znaleźli się jednak krewni zmarłego właściciela, którzy zabrali psa do siebie.

Główne zdjęcie: storyfox.ru