Anastazja Poznyak z Rosji ma tysiące subskrybentów w sieciach społecznościowych, ale oni obserwują nie tyle życie samej dziewczyny, ile jej niesamowite zwierzaki. W małej hodowli "Lynx and Seven Husky" mieszka osiem psów, trzy konie i dwa rysie.

foto: lemurov.net

Anastazja postanowiła wziąć pierwszego rysia w 2018 roku: dziewczyna kupiła kociaka z fermy futer, gdzie zwierzęta hodowane są na futra i skóry. Dziewczyna nazwała uratowanego młodego rysia Geralt na cześć postaci z Wiedźmina. Rok później Poznyak postanowiła „zaadoptować” nowego zwierzaka - Bułeczkę.

foto: lemurov.net

Anastazja martwiła się, że istniejące zwierzaki nie przyjmą nowych sąsiadów. Ale psy (sześć psów husky, łajka i inuit) powitały nowego członka dużej rodziny zwierząt, a nawet dzielnie znosiły wszystkie jego psoty i wybryki. Konie również spokojnie zareagowały na Geralta.

foto: lemurov.net

Drugi ryś Bułeczka również potrafił znaleźć się w zwierzęcej „drużynie”. Anastazja martwiła się, że Geralt nie przyjmie nowego mieszkańca schroniska, bo na wolności takie zwierzęta są samotnikami. Ale zwierzak prawie natychmiast uznał Bułeczkę za swoją, a teraz ta para spędza prawie cały czas razem.

foto: lemurov.net

Interesujący fakt! Chociaż rysie mają imiona, częściej reagują na pseudonimy Kot i Kotka.

foto: lemurov.net

Właścicielka zwierząt twierdzi, że rysie to skrzyżowanie psa i kota. Są trochę niezręczne i bardzo zabawne, przyzwyczajone do kuwety i spokojnie chodzą na smyczy. Wielu jest przekonanych, że dzikich zwierząt nie należy trzymać w domu, ponieważ jest to niebezpieczne. Anastazja uważa, że ​​dzięki uczuciu, miłości, uwadze i cierpliwości była w stanie oswoić swoje podopieczne. Są lojalni wobec ludzi i innych zwierząt, nie przejawiają agresji i doskonale wiedzą, że wodę i pożywienie dostarcza im człowiek. Więc po co atakować przyjaciela i partnera? Chociaż niebezpieczeństwo istnieje podczas zabawy z nimi, podejmowane środki ostrożności minimalizują ryzyko.

foto: lemurov.net

Anastazja Poznyak chce zaadoptować jeszcze jednego rysia, gdy Bułeczka będzie trochę starsza. Dziewczyna wyjaśnia wszystkim, którzy chcą mieć te zwierzęta, że ​​ważne jest, aby trzeźwo ocenić własne mocne strony. Lepiej jest uratować dwa lub trzy zwierzęta z fermy futerkowej i zapewnić im wszystko, czego potrzebują, niż bezmyślnie zabierać dziesiątki i setki zwierząt i skazywać je na złe życie i bez jedzenia, uwagi i opieki. Ale patrząc na zdjęcie możemy śmiało powiedzieć, że Anastazja podjęła słuszną decyzję i definitywnie zmieniła losy dwóch rysi.

Główne zdjęcie: lemurov.net