Koniec związku jest bolesny dla większości ludzi – rozstanie oznacza utratę ukochanej osoby i potrzebę znalezienia nowej miłości, a niektórzy dochodzą do wniosku, że łatwiej jest im pozostać bez partnera lub partnerki.

Nie każdy jest gotowy na konsekwencje zerwania, jednak przedstawiciele tych znaków zodiaku często biorą odpowiedzialność za zerwanie na siebie, jeśli rozumieją, że związek nie jest zbyt udany.

Baran i wartość życia

Baran z łatwością poznaje różnych ludzi i nieustraszenie pogrąża się w nowych związkach. Za każdym razem jest pewien, że znalazł idealną osobę, ale z rozczarowaniem zdaje sobie sprawę, że poszukiwania jeszcze się nie skończyły. Baran nie będzie tracił czasu na utrzymanie związku, jeśli uczucia już minęły. Miłość i pasja są ważną częścią życia osoby spod znaku Barana, dlatego bez wahania opuszcza on partnera i czeka na nową osobę w swoim życiu. Zakończenie związku jest bolesne dla większości ludzi.

Szczerość Strzelca

Strzelec łatwo ulega uczuciom i szczerze wierzy, że na zawsze pozostanie z osobą, w której jest zakochany. Jednak gdy tylko napotyka arogancję, niezrozumienie i ograniczenie swojej wolności, miłość przemija, a na jej miejscu pojawia się pragnienie wolności. Strzelec bez wahania staje się inicjatorem rozstania, mimo wspólnych dzieci, wspólnych interesów czy zależności finansowej od partnera. „Moim najlepszym przyjacielem jest mężczyzna spod znaku Strzelca. W wieku 33 lat jest po raz drugi żonaty, z każdego małżeństwa ma dziecko. Niedawno przez telefon on powiedział mi, że znowu się rozwiedzie, mówi, że jest zmęczony ciągłą presją. Igor, 34 lata”.

Lew i strach przed opuszczeniem

Dla dumy Lwa będzie ciosem, jeśli jego partner go rzuci lub zdradzi. Lew prawie nigdy nie wybacza zdrady, więc jeśli zobaczy, że uczucia zanikają, spróbuje zakończyć związek. Lew nie będzie próbował zrozumieć powodów ochłodzenia uczuć i zacznie się jeszcze bardziej oddalać, obserwując zmiany w zachowaniu partnera. Lwy nie zrywają relacji nagle, pozwalając ukochanej osobie na powrót, ale w pewnym momencie znajdują nową miłość i prowokują rozstanie.

Lekkomyślność i wolność Wodnika

Wodnik często mówi, co czuje, a jego stan umysłu jest zmienny. W ogniu urazy przedstawiciel tego znaku jest gotowy do rozstania, a potem może tego żałować. Dla Wodnika uczucia nie są najważniejsze. Oprócz nich są hobby, praca, przyjaciele i głęboki świat wewnętrzny, więc Wodniki łatwo się rozstają: czują się komfortowo, nawet pozostając sami. Wodniki cieszą się wolnością, a wokół nich są ci, którzy próbują ją odebrać. Przedstawiciele tego znaku są wielkimi osobowościami, trudno zapomnieć o romansie z nimi, a cynizm i obojętność, z jaką kończą związek, na zawsze pozostaną w pamięci opuszczonych przez nich ludzi.

Główne zdjęcie: volkovysk.by