Ludzie, którzy mają lojalnych przyjaciół, mają w życiu wielkie szczęście, ponieważ zawsze jest to ogromne wsparcie, co by się nie stało.

Historia, która wydarzyła się w chińskiej prowincji Syczuan, bardzo nas poruszyła i musimy się nią z Tobą podzielić.

Chłopiec o imieniu Zhang Jie miał zaledwie 4 lata, kiedy zdiagnozowano u niego poważną chorobę. Chodzi o to, że Zhang stopniowo zaczął tracić kontrolę nad swoimi mięśniami i z czasem całkowicie stracił zdolność chodzenia.

foto: laykni.com

Ale pomimo problemów ze zdrowiem wciąż mógł zostać uczniem i codziennie uczęszczy w zajęciach. A wszystko dzięki swojemu bliskiemu przyjacielowi, koledze z klasy Xu Bingyangowi, który dźwiga Zhanga na plecach na lekcje.

foto: laykni.com

foto: laykni.com

Bingyang jest zawsze obok przyjaciela, podczas przerwy zabiera go do toalety, szkolnej stołówki, a nawet wspólnie odrabiają prace domowe. Chłopiec lubi pomagać przyjacielowi, rozumie, jak ważne jest teraz zdobycie wykształcenia i nie może pozwolić Zhangowi go stracić.

foto: laykni.com

„Ważę 40 kilogramów, a Zhang 25. Dzięki temu mogę go z łatwością nosić na plecach” - mówi Bingyang.

foto: laykni.com

„Xu jest moim najlepszym przyjacielem. Zrobił dla mnie tak wiele dobrego. Jestem mu nieskończenie wdzięczny za opiekę nad mną ”. Sam Xu marzy o uzyskaniu takiej specjalności w przyszłości, aby pomagać innym i społeczeństwu.

foto: laykni.com

Główne zdjęcie: laykni.com