Gotując, każdy stara się osiągnąć sukces, wybierając potrawy, które zarówno dobrze wyglądają, jak i są niedrogie. Koncentrując się na tych dwóch kategoriach, wielu ignoruje produkty podroby z kurczaka, które są tak samo cenne jak czyste mięso.

Dlaczego warto jeść żołądki z kurczaka

foto: sovkusom.ru

1. Sorbent naturalny

W medycynie ludowej żołądki kurze mają pierwszorzędne znaczenie. Stosowane są przy zatruciach i innych problemach trawiennych w celu usunięcia toksyn z organizmu i normalizacji produkcji soku żołądkowego. To nie tylko pokarm dietetyczny, ale także naturalny sorbent. W przeciwieństwie do skutecznych antybiotyków, proszek z suszonych żołądków kurczaka nie zabija mikroflory jelitowej i radzi sobie z zadaniem nie wywołując szkody dla organizmu.

2. Stymulator wzrostu

Cynk jest naprawdę cennym elementemw żołądkach kurczaka. Niedobór cynku w organizmie człowieka prowadzi do osłąbienia układu odpornościowego, a podroby z kurczaka zawierają go w ilości wystarczającej, aby go wzmocnić.

Do tworzenia i wzmacniania tkanki kostnej niezbędny jest cynk, dlatego zdecydowanie zalecamy częstsze gotowanie żołądków kurzych dzieciom. Można to zrobić od pierwszych lat życia, począwszy od 1 roku.

Cynk wzmacnia również paznokcie i włosy.

foto: sovkusom.ru

3. Środek odmładzający

Wysoka zawartość białka w żołądkach kurczaka zapewnia szybki metabolizm, a selen spowalnia procesy starzenia i zapobiega powstawaniu guzów. Selen bierze udział w tworzeniu dziesiątek hormonów i enzymów i jest nie mniej ważny dla tarczycy niż jod.

Właściwa równowaga selenu w organizmie wydłuża oczekiwaną długość życia. Posiłki z żołądka drobiowego pomogą Ci zachować młodość i zdrowie przez długie lata.

foto: sovkusom.ru

4. Magazyn witamin

To niezastąpiony remedium na zimową walkę z niedoborem witamin! Ponadto żołądki kurczaka są bogate w witaminę B9 - kwas foliowy. Przyczynia się do szybkiej regeneracji i podziału komórek, zapewniając funkcjonowanie wszystkich tkanek organizmu.

Ten produkt zawiera: miedź, magnez, fosfor, potas, mangan. Żołądki kurczaka powinny być spożywane przez osoby cierpiące na anemię, ponieważ jest w nich więcej niż wystarczająca ilość żelaza.

5. Lekarstwo na nerki

Powiedzieliśmy już, że żołądki kurczaka są naturalnym sorbentem i wspomagają pracę nerek. Istnieje jednak specjalny sposób przygotowywania żołądków kurczaka, który zamieni je w środek leczniczy.

Blonę znajdującą się w żołądkach kurczaka się oddzielana, suszona i kruszona w proszek, który jest środkiem do rozpuszczania kamieni nerkowych.

foto: sovkusom.ru

Częstym błędem przy gotowaniu podrobów z kurczaka była i pozostaje niewiedza, ile gotować żołądki z kurczaka. Żołądek młodego ptaka będzie gotowy w 40 minut, a dorosłego lub starego - dopiero po 2 godzinach. Tak długi czas gotowania tłumaczy się tym, że tkanka w żołądku jest twarda i wymaga odpowiedniego zmiękczenia.

Wybierając wysokiej jakości podroby, upewnij się, że są czyste i błyszczące. Żołądki z kurczaka można gotować, dusić lub smażyć i podawać w sosie barbecue z soczystymi ziołami. Jedząc je w dowolnej formie, znacząco poprawisz swoje samopoczucie.

foto: sovkusom.ru

Główne zdjęcie: sovkusom.ru