Nasza planeta jest piękna i tajemnicza, a jest na niej wiele naturalnych obiektów, które mogą nas zaskoczyć. Jednym z takich zjawisk są wiszące kamienie występujące w różnych krajach świata.

Wiszący kamień w parku przyrody „Ergaki”

foto: leafclover.club

Jest to prawdopodobnie najbardziej znany tego rodzaju obiekt w Rosji. Kamienny blok o wadze około 600 ton leży na skraju przepaści i przyciąga do parku wielu turystów. Jest przedstawiany na prawie wszystkich produktach pamiątkowych związanych z parkiem Ergaki. Ale dlaczego ten kawałek skały, który dotyka powierzchni tylko małą płaszczyzną, nie spada, pozostaje tajemnicą. Na jego pozycję nie mają wpływu ani procesy erozji, ani trzęsienia ziemi, które nie są rzadkością w tym regionie.

foto: leafclover.club

Złoty Kamień Buddy w stanie Mon, Myanmar

foto: leafclover.club

Góra Chaittiyo, na której znajduje się ten głaz, jest miejscem pielgrzymek tysięcy wyznawców buddyzmu. Kamień Buddy, wiszący na samej krawędzi klifu, pokryty jest złotem. Jest znany od około 2500 lat, a legenda głosi, że trzyma go włos Buddy zakopany w skale. Kamieniem Buddy mogą rozhustać dwie osoby, to znaczy nie jest to tylko wiszący kamień, ale także kołyszący się kamień.

foto: leafclover.club

Skała na klifie w hrabstwie Digby w Kanadzie

foto: leafclover.club

Wysokość tego niesamowitego kamienia wynosi około 9 metrów, podczas gdy jest on raczej wąski, ma mniej niż 2 metry średnicy. Znajduje się na wybrzeżu Atlantyku na półwyspie Nowa Szkocja w Kanadzie. Ani sztormowe wiatry, ani fale, ani inne siły natury nie mogą zakłócić spokoju tego tajemniczego kawałka skały.

foto: leafclover.club

Maślana kula Kryszny w Mahabalipuram w Indiach

foto: leafclover.club

Hindusi nazywają ten kamień „ maślaną kulą Kryszny”. Według legendy to nic innego jak kawałek masła, który został stworzony przez boga Krysznę i pozostawiony na zboczu wzgórza. Ten tajemniczy kamień nie kołysze się, a 9 słoni nie mogło go ruszyć, mimo że dotyka bardzo małęj powierzchni, a samo podparcie znajduje się na zboczu. Lokalni mieszkańcy nie mają wątpliwości co do stabilności tego kamienia i często chowają się przed palącym słońcem w jego cieniu.

foto: leafclover.club

Idol Rock w Brimham Rocks w Anglii

foto: leafclover.club

Głaz stojący na cienkiej nodze sprawia wrażenie jakiegoś bajecznego przedmiotu. Wydaje się, że upadnie, gdy tylko zawieje wiatr lub usiądzie na niego ptak. Ale to arcydzieło natury, powstałe pod wpływem wiatru i wody, jest dość stabilne i nawet się nie zachwieje.

Balancing rock w parku Garden of the Gods w USA

foto: leafclover.club

Kolejny niesamowity kamień, który znajduje się w stanie Kolorado. Wielu turystów przyjeżdża, aby zobaczyć część skały, która jest w równowadze z jej cokołem.

Ale wszystkie te wiszące kamienie przestaną wydawać się czymś fantastycznym, jeśli spojrzysz na te zdjęcia.

foto: leafclover.club

foto: leafclover.club

To ręcznie robione przedmioty, których autorem jest mieszkający w San Francisco Indianin Bill Dan. Biegle włada sztuką balansowania i buduje swoje wspaniałe kamienne rzeźby ku uciesze turystów, fotografów i artystów. Niezwykłe hobby wyjaśnia wiele, dlaczego tajemnicze wiszące kamienie na całym świecie nie spadają. Po prostu znajdują się w tej zrównoważonej pozycji, kiedy nic nie zagraża ich pokojowi. I nie ma w tym nic nadprzyrodzonego.

foto: leafclover.club

Główne zdjęcie: leafclover.club