Czasami mówimy sobie: „Jestem na to za stary” i boimy się robić, co nam się podoba. Ludzie wokół mówią nam: „W twoim wieku takie postępowanie nie jest właściwe” i zatrzymujemy się, tracąc wiarę w siebie.

Ludzie powiedzieli też o tym 66-letniej Elizabeth z Londynu, zauważywszy ją kiedy wykonuje nietypową dla emeryta czynność - jazdę na deskorolce. Ale w odpowiedzi nie tylko nie porzuciła swojego hobby, ale także postanowiła pomagać innym „za starym”, stając się doskonałym przykładem tego, jak można rzucić wyzwanie wiekowi.

Elizabeth jeździ na deskorolce ze specjalnym wiosłem i jest założycielką społeczności Very Old Skateboarders na Facebooku. Czy nadal masz uprzedzenia, że jest za późno, aby coś zacząć?

foto: allourworld.info

Pomysł stworzenia społeczności skupiającej starszych skateboardzistów z całego świata przyszedł do Elizabeth po jednym znaczącym incydencie. Kobieta i jej przyjaciółka jechali po parku, kiedy zatrzymało ich dwoje ludzi pytających: „Czy to halucynacja?” - i zasugerowali, że w tym wieku jest już za późno na jazdę na deskorolce.

Elizabeth zraniła ta reakcją, ale nie poddała się i zdecydowała, że powinna wspierać innych ludzi, o których można powiedzieć, że są „za starzy” na ten sport.

Very Old Skateboarders to grupa na Facebooku stworzona, aby wspierać starszych skaterów. Mogą w niej spotykać się, komunikować i dzielić się doświadczeniami.

foto: allourworld.info

Liczba członków społeczności szybko rośnie i wynosi obecnie ponad półtora tysiąca osób.

foto: allourworld.info

Najstarsi skateboardziści biorą teraz udział w Group Gallery, pierwszym programie społecznościowym sponsorowanym przez Facebooka. Wystawa odbędzie się w Coin Street Gallery w dniach 8-11 lutego.

foto: allourworld.info

Co mogę powiedzieć? Przekonaj się, jakie są fajne!

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: allourworld.info