Istnieje również wersja, w której twórcy starożytnych samolotów wcale nie byli kosmitami z kosmosu, ale całkowicie ziemskimi ludźmi, pochodzącymi z martwej Atlantydy.

Samoloty Quimbaya (lub samoloty Tolima) to złote artefakty znalezione w Kolumbii i stworzone przez cywilizację Quimbaya. Datowane między 1000 rokiem p.n.e a 1000 rokiem n.e. wiele z nich to nowoczesne projekty samolotów i są uważane za niewyjaśnione artefakty.

foto: storyfox.ru

Modele mierzą od 5 do 7,5 cm każdy i są opisane w archeologii głównego nurtu jako przedstawiające ptaki, jaszczurki, płazy i owady. Wiele z nich jest nadal wystawianych w Muzeum Bogoty.

foto: storyfox.ru

To, co czyni te modele samolotów tak niesamowitymi, to ich aerodynamiczna dokładność. W 1994 roku niemieccy inżynierowie lotniczy Peter Belting i Konrad Lubbers stworzyli sterowane radiowo modele tych artefaktów na większą skalę. Udowodnili, że konstrukcje latają zarówno z prostym silnikiem jednotłokowym ze śmigłem, jak i z ciągiem odrzutowym.

foto: storyfox.ru

Zaskakujący realizm tych artefaktów jest uderzający, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę, że lot mechaniczny nie był znany aż do lotu braci Wright w 1903 roku. Jak zatem cywilizacja prekolumbijska w 1000 roku p.n.e zrozumiała zaawansowane koncepcje aerodynamiki i konstrukcje skrzydeł? W końcu była to cywilizacja, która ledwo rozwinęła umiejętność posługiwania się narzędziami z brązu, nadal mieszkała w ceglanych budynkach i używała żywego płomienia do oświetlenia.

foto: storyfox.ru

Może istnieć tylko jedno prawdopodobne wytłumaczenie: w tamtym czasie istniały na Ziemi wysoko rozwinięte istoty, które prawdopodobnie zbudowały te "skrzydlate maszyny latające". Samoloty Quimbaya to miniaturowe repliki tych samolotów. Ludzie Quimbaya prawdopodobnie wierzyli, że są magicznymi stworzeniami i mieli nadzieję, że ich małe wersje przyniosą magiczną moc właścicielom tych złotych artefaktów. Prawdopodobnie ci „kosmici” latali na nich, przemierzając kontynenty i oceany, odwiedzając wiele części planety, jak udokumentowano w wielu starożytnych zwojach.

foto: storyfox.ru

Istnieje również wersja, w której twórcy starożytnych samolotów wcale nie byli kosmitami, ale całkowicie ziemskimi ludźmi, pochodzącymi z martwej Atlantydy. Większość odkrytych złotych przedmiotów jest wykonana ze stopu tumbagi z 30% zawartością miedzi, bardzo podobnym do mechanizmów, o których mówi Platon w swoich „dialogach o zaginionej Atlantydzie”. I być może latali nimi „vimany”, piloci opisani w starożytnej indyjskiej książce „Mahabharata”.

Główne zdjęcie: storyfox.ru