Kotka Kanga urodziła się z poważną wadą genetyczną. Jej przednie łapy nie funkcjonowały. Właściciele nie potrzebowali tak problematycznego zwierzaka i postanowili go uśpić. Mimo że zwirzę nauczyło się poruszać na tylnych łapach, skacząc jak kangur. Z tego powodu kotka otrzymała tak niezwykłe imię. Jednak to nie mogło przekonać właścicieli.

foto: mimimetr.me

W klinice jedna z pracownic zwróciła uwagę na Kangę i zlitowałą się nad małą, postanowiła ją uratować. Dziewczyna zabrała zwierzątko do specjalistycznego schroniska, które zajmuje się specjalnymi kotami. Przeprowadzone tam badanie wykazało, że z przednimi łapami Kangi nic nie da się zrobić, ale poza tym zwierzę jest całkowicie zdrowe i nic nie zagraża jej życiu.

foto: mimimetr.me

O Kandze został nakręcony krótki film i opublikowany w sieci. Tak kobieta o imieniu Joyce dowiedziała się o niezwykłym kocie. Joyce miała już w domu osobliwe mruczki, więc wiedziała, jak opiekować się Kangą. Inni koty chętnie przyjęły nowego zwierzaka. Kotka dorastała w dobrym towarzystwie i po chwili zaczęła opiekować się małymi kociętami, które przyniosła kobieta. A kiedy w domu pojawiło się małe z tą samą wadą co Kenga, kotka stała się jego prawdziwą matką. Jest stale z dzieckiem i nieustannie się nim opiekuje.

foto: mimimetr.me

Jak miło wiedzieć, że na świecie są ludzie o dobrym sercu, tacy jak Joyce, którzy nie boją się zabierać do domu specjalnych zwierzaków. Szacunek!

Główne zdjęcie: mimimetr.me