Znaki zodiaku, które charakteryzują się wzmożonym narcyzmem, nie są tak liczne, ale ich przedstawiciele tak lubią wystawiać swoje „ja”, że czasami zaczyna się to wydawać, jakby wokół byli sami narcyzi.

W rzeczywistości astrologowie identyfikują tylko trzy znaki zodiaku, którym włąściwe jest samouwuelbienie.

Lwy niewątpliwie trzymają palmę pierwszeństwa wśród innych znaków zodiaku w kwestii egocentryzmu i potrzeby podziwu. Mogą bez końca opowiadać o swoich zwycięstwach, czekając na entuzjastyczne reakcje publiczności. Takie zachowania może zirytować wielu innych. Ale to tylko do czasu, gdy lepiej poznasz Lwa. Lwy nie są egoistyczni, a tym samym przekupują innych, którzy są zmuszeni słuchać ich niekończących się od o sobie. Jednak Lwy są hojne, dzięki temu zasługują na zrozumienie i szacunek.

Strzelec to kolejny znak zodiaku, który nigdy nie męczy się chwaleniem samego siebie. Strzelec może wyglądać arogancko, co nie pociąga innych. Jednak Strzelcowi poddają się tylko ludzie, którzy nie są pewni siebie. Ci, którzy wiedzą o swoich mocnych stronach, nie zwracają uwagi na samouwielbienie Strzelca, ponieważ znają swoją wartość. W rzeczywistości po bliższym poznaniu okazuje się, że narcystyczny Strzelec jest dość hojny i potrafi kochać nie tylko siebie.

Baran jest też nadmiernie dumny. Jednak w przeciwieństwie do Lwów i Strzelców ich duma przynosi więcej cierpienia niż satysfakcji. Aby czuć się normalnie, ten znak zodiaku musi być stale napędzany podziwem innych. Jeśli ten podziw jest nieobecny lub zbyt słaby, Baran traci spokój ducha i dlatego staje się jeszcze bardziej zależny od opinii innych. Najciekawsze jest to, że dość często Baran naprawdę zasługuje na podziw, ale otaczający go ludzie zauważają ich bolesną potrzebę pochwał i wykorzystują to, aby celowo zdenerwować Barana.

Oczywiście są to tylko uogólnione cechy charakterystyczne dla większości ludzi urodzonych pod tymi znakami zodiaku. W rzeczywistości nie wszyscy przedstawiciele tych znaków są tak dumni, a wśród osób urodzonych w innych konstelacjach jest wystarczająco dużo narcystycznych dumnych ludzi.

Główne zdjęcie: google.com