Na pewno spotkałeś w swoim życiu osobę, która manipuluje innymi ludźmi. Nawet w przypadku bliskich przyjaciół na poziomie dobrych relacji. Większość z nas również manipuluje, nawet o tym nie wiedząc. Każdy z nas ma stronę manipulacyjną, niektórzy ujawniają ją w większym lub mniejszym stopniu.

Czasami manipulacja jest konieczna, aby „przetrwać”, ale jeśli zbytnio manipulujemy innymi, jest to nawet trochę nieprzyjemne. Niektóre znaki zodiaku są bardziej manipulacyjne niż inne. Zdolność do manipulacji zależy od sytuacji. Kim jest umiejętny manipulator z astrologicznego punktu widzenia?

Skorpion (23 października - 21 listopada)

Chociaż Skorpion wydaje się być bardzo zaradny, jest także nieufny i tajemniczy. Na przykład był twoim najlepszym przyjacielem przez lata szkolne, a potem nagle znajduje powód, by ci nie ufać. Potajemnie zaczyna spotykać się z innymi ludźmi i nawet nie myślisz, że obok niego znajdzie się nowy najlepszy przyjaciel.

Skorpiony są bardzo zazdrosne, gdy widzą, że nie są na pierwszym miejscu. Będą udawać, że wszystko jest w porządku, a potem będą cię winić. Są świetnymi liderami, ponieważ są bardzo dobrzy w przekonywaniu. Wynika to również z faktu, że dobrze rozumieją ludzi. Skorpiony są ekspertami w dziedzinie manipulacji i doskonale o tym wiedzą.

Rak (21 czerwca - 22 lipca)

Rak ma głęboką intuicję, co oczywiście może być błogosławieniem. Jednak w niektórych przypadkach może to być twój najgorszy koszmar. Rak jest bardzo zaradny i będzie cię oskarżał o „zbrodnie”, które nigdy się nie wydarzyły.

Raki są podatne na manipulacje, ponieważ wiedzą, jak zbudować otoczenie, aby uzyskać to, czego chcą. Czasami udają, że dostają to, czego chcą. Mogą łatwo manipulować ludźmi także dlatego, że potrafią przewidzieć zachowanie linnych.

Bliźnięta (21 maja - 20 czerwca)

Bliźnięta są naprawdę rozmyślający, a także wyjątkowo niezdecydowani. Dlatego maskują swoje niezdecydowanie, podejmując pozornie pewne decyzje. Ale kiedy się odwrócisz, prawdopodobnie znienawidzą cię za twoją decyzję i zaczną tobą manipulować.

Są ludźmi o dwóch twarzach i zawsze będą nosić „maskę”, która najlepiej pasuje do ich otoczenia. Dzięki swojej zdolności adaptacji mogą przekonać każdego, komu ufa społeczność. Ich manipulacje to zwykle słowa, a nie prawdziwe niebezpieczeństwo. Muszą zostawić swój ślad w umysłach innych, więc starają się znaleźć jakikolwiek sposób, aby to osiągnąć.

Ryby (19 lutego - 20 marca)

Ryby są znane ze swojej intuicji, a jest to szczególnie prawdziwe w przypadku relacji. Mają jasny obraz tego, czego potrzebują inni. Często mogą chcieć wziąć odpowiedzialność za to, co robią inni.

W związku z tym Ryby mogą łatwo kontrolować swojego partnera lub manipulować nim, aby zrobił to, co uważają za najlepsze, rzadko zgodne z jego potrzebami. Ryby mogą pracować nad sobą, pozwalając partnerowi otwarcie mówić o swoich potrzebach i uczuciach.

Lew (23 lipca - 22 sierpnia)

Podobnie jak w przypadku Bliźniąt, Lew może używać słów, aby zmienić sytuację wokół siebie. Kiedy czuje się zagrożony lub niepewny, może stać się agresywny i osiągać swoje cele, wykorzystując słabości innych.

Jednak gdy Lew wejdzie w związek, być może będzie musiał nauczyć się tworzyć przestrzeń dla potrzeb swojego partnera. Na szczęście Lew jest hojny i miły.

Główne zdjęcie: google.com