W przyrodzie dzieje się wiele niesamowitych a także niezwykłych rzeczy. Niektóre z nich są przerażające i alarmujące, ponieważ mogą wyrządzić prawdziwą krzywdę innym. Inne zaś rzeczy zaskakują i fascynują, albowiem są naprawdę wyjątkowe. A czasem zdarza się coś, co jednocześnie przeraża, a jednocześnie fascynuje. Na przykład niedawno był wielki wybuch wulkanu na Hawajach, a mieszkańcom tego regionu wcale to nie przeszkadzało.

Niedawno na Hawajach miało miejsce rzadkie i bardzo ciekawe wydarzenie. Miejscowi zaczęli dzielić się informacją o tym, że znaleźli zielone kryształy różnych rozmiarów, które spadły na nich z nieba. Jak się okazało, owe kryształy to prawdziwe diamenty. W wyniku erupcji wulkanu Kilauea padało diamentami. To właśnie wulkan stał się przyczyną spadających z nieba cennych kamieni. Erupcja wulkanu z różnym nasileniem i różnej formie trwa już od kilku lat.

foto: leprechaun.land

Większości miejscowych wydają się być bardzo szczęśliwi.

Najczęściej mieszkańcy znajdują kamienia szlachetne o niedużych rozmiarach bezpośrednio w krzakach zastygłej lawy wułkanicznej, ale czasami kryształy dosłownie spadają z nieba, są bowiem w czystej postaci. Istnieją dowody na to, że niektóre miejsca są po prostu zasypane kamieniami szlachetnymi, jak po nawalnych opadach deszczu. Te przezroczyste kryształy są rodzajem chryzolitu.

foto: leprechaun.land

Prawdziwy skarb.

Geolodzy twierdzą, że w zasadzie nie ma w tym nic niezwykłego, bowiem lawa wulkaniczna bardzo często posiada ciekawą, porowatą strukturę, która może zawierać również różne kamienia szlachetne. Eksperci pracujący na wyspach podkreślali również, że oprócz chryzolitu mieszkańcy mogą także znajdować oliwiny. Będzie dla nich wielkie szczęście, kiedy znajdą tego rodzaju kamienie szlachetne. Najczęściej występuje w pumeksie z wułkanu, czyli szybko schładzanej lawie. Na dzień dzisiejszej kawałki pumeksu są rozrzucone po całym regionie.

foto: leprechaun.land

Należy również dodać, że oliwiny są minerałami, które często występują w miejscach erupcji wulkanów. Na wyspach Hawajskich znajdują się wiele plaży z zielonym piaskiem, czyli oliwinowym. W rzeczywistości chryzolit jest przezroczystą odmianą tego samego oliwinu. Należy do rodzaju kamieni szlachetnych i ozdobnych oraz półszlachetnych. Warto zauważyć, że kamienie szlachetne powstają nie w czasie erupcji wulkanu, lecz długo przed tym wielkim wydarzeniem.

Główne zdjęcie: leprechaun.land