Alpaki z Ameryki Południowej są uważane za urocze zwierzęta. A ta historia dowodzi, że na to zasługują: czarują nie tylko na zewnątrz, ale także w środku. W centrum akcji znajduje się mała alpaka.

Samice noszą młode 11 miesięcy i rzadko rodzą więcej niż jedno dziecko. Dlatego między alpaką a jej potomstwem powstaje wyjątkowo silna więź. Dzieciak je i pije z matką, naśladuje jej zachowanie i uczy się wszystkiego, co musi być w stanie zrobić dorosłe zwierzę.

To samo stało się z tym dzieckiem z farmy położonej w stanie Ohio w USA. Farmę często odwiedzają goście z dziećmi, którzy kręcą wzruszające filmy zamieszczane na YouTube i Instagramie.

Na jednym z nich znalazła się niedawno urodzona alpaka. Podczas interakcji samicy z gościem, jej dziecko było tak zdenerwowane, że rzuciło się, by dosłownie przytulić swoją matkę, odwracając jej uwagę od ludzi i owijając przednie nogi wokół jej szyi.

Source: youtube.com

Filmik uzyskał setki wyświetleń i wiele serdecznych komentarzy w ciągu kilku sekund. Nic dziwnego, że użytkownicy są zafascynowani tak uroczym przejawem miłości między matką a jej dzieckiem.

Główne zdjęcie: lemurov.net