Możesz być bardzo, bardzo złą dziewczynką!

Badania wielu naukowców pozwoliły już zrehabilitować niektóre złe nawyki, uznając je nie tylko za bezpieczne, ale także korzystne dla zdrowia. Na przykład czekolada jest prawie obowiązkowa dla każdego, kto chce dłużej pozostać młodym i zdrowym, a czerwone wino jest kluczem do dobrej pracy naczyń krwionośnych i serca. Czas pozwolić na inne „złe” nawyki - uwierz mi, po prostu potrzebujemy je!

Wściekanie się

Kontrolowana złość może być dobra nie tylko dla ciała, ale także dla umysłu. Na przykład niektóre badania wykazały, że gniew - w przeciwieństwie do strachu lub stresu - prawie nie powoduje wyrzutu kortyzolu, hormonu stresu, który negatywnie wpływa na organizm, ale ma korzystny wpływ na kreatywność. Więc od czasu do czasu wciekać się to świetny pomysł. Możesz być złą, bardzo złą dziewczynką!

Nadużywanie kawy

Trzy filiżanki mocnej czarnej kawy to Twoje minimum dzienne. I możesz wylać gorący napój na spodnie komuś, kto próbuje cię przekonać, że kawa jest zła. Picie kawy codziennie może znacznie zmniejszyć ryzyko wystąpienia poważnych chorób, takich jak cukrzyca typu 2, choroba Parkinsona, a nawet niektóre rodzaje raka. Ponadto kawa ma o wiele więcej przeciwutleniaczy niż jakikolwiek inny pokarm. Najważniejsze, aby nie dodawać cukru, mleka ani śmietanki.

Bądź niechlujna

Czy twoja mama nadal zaciska usta z niezadowolenia, kiedy wchodzi do twojego mieszkania lub widzi niezasłane łóżko? Powiedz jej, że ostatnie badania potwierdzają, że ci, którzy zapominają o zasłanie łóżka, żyją dłużej i rzadziej chorują. Faktem jest, że pod równomiernie wygładzonym kocem alergeny i bakterie kurzu czują się znacznie swobodniej i rozmnażają się aktywniej. I generalnie dużo korzystniejsze dla zdrowia jest mieszkanie nie w sterylnie posprzątanym mieszkaniu, ale tam, gdzie panuje porządek – tylko nie przesadzając.

Picie piwa

Oto, czego nie byłaś pewna: piwo może być znacznie skuteczniejsze w zapobieganiu chorobom serca niż czerwone wino. Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Kalifornijskim wykazało, że środki antykorozyjne zawarte w słodzie są bardzo skuteczne w ochronie serca i naczyń krwionośnych. Dodatkowo bardzo bogata w jęczmień witamina B6 działa ochronnie na naczynia krwionośne i pomaga wzmocnić kości. Ogólnie wystarczy jedno piwo dziennie - potraktuj to jako receptę lekarza!

Surfowanie po Internecie

Surfowanie po sieci nie jest tak złe i bezużyteczne, jak myśleliśmy. Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Kalifornijskim wykazało, że aktywne wyszukiwanie informacji w Internecie stymuluje ośrodki mózgowe, które często pozostają bezczynne i ostatecznie zwiększa naszą zdolność do podejmowania decyzji i znajdowania nieoczekiwanych odpowiedzi. Więc nie krytykuj siebie, jeśli zbyt często rozprasza Cię Facebook w ciągu dnia - po prostu robisz wszystko co w Twojej mocy, aby być jeszcze bardziej wydajną!

Główne zdjęcie: google.com