Zdjęcie o znaczeniu historycznym i po prostu dziwaczna ciekawostka - fotograf Yves Adams zdołał uchwycić niesamowite stworzenie! Z biologicznego punktu widzenia to pingwin, ale czy widziałeś pingwiny o jasnożółtym kolorze, jak papugi? Wyjątkowy!

foto: lemurov.net

Nauka twierdzi, że ten stan nazywa się leucyzmem. Podobny do albinizmu, ale inny i znacznie rzadszy. U pingwinów zaczęli go badać na początku wieku, ale problem polega na tym, że naukowcy nie wykonali jeszcze ani jednej normalnej, przyzwoitej fotografii. Zdjęcia Adamsa są pierwsze historii tak kolorowe i szczegółowe.

Wszystkie są czarno-białe, a on jest żółty!

foto: lemurov.net

Według statystyk taki osobnik może pojawić się z prawdopodobieństwem 1 do 150 000. Na wyspie, na której znaleziono żółtego pingwina, grupa Adamsa naliczyła około 120 000 ptaków, a wśród nich tylko jeden żółty! Fotograf uważa, że ma ogromne szczęście - i po prostu spotkać takiego osobnika i zbliżyć się na tyle, by zrobić dobre zdjęcie.

foto: lemurov.net

Niestety, jeśli użytkownicy sieci społecznościowych są zachwyceni takimi zdjęciami, naukowcy są sceptyczni co do perspektyw pingwina. Nie na próżno natura obdarowała ptaki kolorem maskującym, a taki przyciągający wzrok przyciąga wiele uwagi, w tym drapieżników. Ale nie ma też mowy o złapaniu i przeniesieniu unikatu do zoo.

foto: lemurov.net

Niesamowite zdjęcia!

Główne zdjęcie: lemurov.net