Ten człowiek długo się wahał co ma zrobić: zgolić brodę lub nie? A to dlatego, że broda stanowi od samego początku tak naprawdę ważny element religii muzułmańskiej, której jest zwolennikiem.

Doktor Shumel Everest Rahman mieszka i pracuje w brytyjskim mieście Newcastle upon Tyne. Pochodzi z kraju na Bliskim Wschodzie i jest pobożnym muzułmaninem. Podobnie jak każdy inny mężczyzna, który wyznaje islam, Shumel nosi brodę.

Rahman nie golił swojej brody od ponad dziesięciu lat. Ale ostatnio musiał to zrobić. Chodzi o to, że w ostatnich czasach broda zaczęła mu przeszkadzać w wykonywaniu obowiązków w pracy. Długa broda stała się przeszkodą, która musiał pokonać, żeby móc ratować ludzkie życie. Dzieje się tak, ponieważ zarost na twarzy zmniejsza stopień ochrony przez ściśle przylegające aparaty oddechowe, co w przypadku lekarza jest sprawą bardzo istotną, szczególnie w czasach, gdy pracownicy medyczni toczą ostrą walkę o każdego człowieka, który zachorował na koronawirusa.

Rahman mówi, że wahał się przez długi czas. W końcu broda jest ważną częścią jego religii. Ale ratowanie życia to także jego obowiązek pracowniczy. Mężczyzna przez długi czas próbował konsultować się z muzułmańskimi teologami oraz uczonymi, a także z duchowieństwem. Jednak niestety nie otrzymał od nich jednoznacznej odpowiedzi, która była by wyczerpującą odpowiedzą na jego pytanie, które dotyczyło noszenia brody. Więc dlatego zdecydował się zgolenie brody.

foto: storyfox.ru

Po tym, jak lekarz opublikował swoje nowe zdjęcie w mediach społecznościowych (a to wydarzyło po tym, jak zgolił brodę), jego przyjaciele, koledzy i krewni poparli jego decyzję. Co więcej, historia Rahmana zyskała dużą popularność w Internecie.

Korzystając z możliwości wypowiedzenia się, brytyjski lekarz zauważył, że aby ratować życie, wcale nie trzeba dokonywać wielkich wyrzeczeń. On również podkreślił, że w sytuacji pandemii nie musimy robić dosłownie nic. Wystarczy, że zostaniemy w domu i będziemy opuszczać mieszkanie tylko z ważnego powodu. Właściwie takie mądre zachowanie może uratować życie.

Główne zdjęcie: storyfox.ru