W zależności od znaku zodiaku, pod którym urodziła się dana osoba, każdy z nas ma zestaw cech, z których się składa charakter. Podczas gdy jednych cechuje życzliwość, otwartość, towarzyskość, innych – skrytość, dystans itp. Dzisiaj porozmawiamy o tym, z jakimi znakami trudno się porozumieć.

Koziorożec. Na piątym miejscu są pracowite, inteligentne Koziorożce, które mają chłodne relacje z nieznajomymi, czasem nawet z bliskimi. Są wyobcowane, zamknięci w sobie, nie otwierają się na nowe znajomości. Ci ludzie nie są konfliktowi. Nie wdają się w kłótnie. Po cichu wyciągają wnioski, przerywając komunikację z osobą. Są na tyle sprytni, że potrafią przeprowadzić każdy dialog. Dlatego trudno się z nimi porozumieć, ponieważ niewiele osób będzie twardo opowiadać się za swoimi uzasadnionymi twierdzeniami. Koziorożce nie idą na kompromis i nie zrobią niczego, czego sami nie chcą.

Wodnik. Czwarte miejsce zajmuje kreatywny Wodnik. Trudność w komunikowaniu się z tym znakiem polega na tym, że są bardzo samolubni, mają wyjątkowo wysoką samoocenę, a to jest raczej nieuzasadnione. Te osobowości, komunikując się z kimś, robią to w bardzo arogancki, nieszczery sposób, z pewną pogardą. Tak jakbyś nie był godzien się z nimi komunikować, a Wodnik ze swojej dobroci postanowił wyświadczyć ci przysługę. W sporze często się poddają, bo wchodząc w niego, nie doceniają możliwości rozmówcy, a przeceniają własne. Oznacza to, że w końcu po pierwsze nie może zaakceptować argumentów rozmówcy, ponieważ nie chce przegrać, a po drugie nie może argumentować swoich roszczeń, poglądów, zasad, ponieważ brakuje mu zdolności umysłowych. W rezultacie rozmówca nadal będzie uważany za winnego, a sam Wodnik będzie najlepszy.

Bliźnięta. Trzecie miejsce zasłużenie zajmują Bliźnięta. Wydawałoby się, że pozytywni ludzie, weseli, dusza towarzystwa, z każdym znajdą wspólny język. Dlaczego trudno się z nimi komunikować? Odpowiedź jest prosta. Oni są bliźniakami. Noszą w sobie kilka osobowości, a przejście od jednej do drugiej następuje nagle, bez powodu. Jedna z nich będzie szczęśliwie komunikowała się na przyjemnym spotkaniach, a następnego dnia pojawi się inna, która przejdzie obok bez przywitania się, patrząc złowrogo. Po chwili osoba spod tego znaku znowu będzie chcieć zostać twoim najlepszym przyjacielem. I tak w kółko. Ogólnie rzecz biorąc, na tym polega cała trudność w komunikowaniu się z osobami spod tego znaku.

Baran. Na drugim miejscu są osoby spod znaku Baran. Cierpią przez dłuższy czas, ale w pewnym momencie mogą eksplodować i zrezygnować z długiego związku. Nie doprowadzaj Barana do obojętności. Jeśli Baran podjął decyzję o zaprzestaniu komunikowania się z kimś, to jest to na zawsze. Baran to osoba konfliktowa, agresywna, porywcza. W stanie agresji i namiętności potrafi oczerniać i sprawiać różne kłopoty. Jest z nim bardzo ciężko komunikować się, ponieważ łatwo jest doprowadzić go do tych negatywnych emocji. Nie da się z nim polemizować. Nie powinieneś nawet wchodzić z nim w konflikt. Zrobi to w mgnieniu oka i zrobi to bardzo dyplomatycznie i w piękny sposób. Wszystkie swoje urazy umieści na półkach, argumentując w taki sposób, aby nie wyglądały jak zniewaga, ale jak zwiastun do Twojej osobowości.

Skorpion. Pierwsze miejsce zajmują Skorpiony. Skorpiony mają radar, który wychwytuje wszelkie kłamstwa i nieszczerość, nawet na samym początku. Więc kiedy go oszukujesz, on już o tym wie, po cichu słucha i równie cicho wymyśla plan zemsty. Tak, są bardzo mściwi. Będą „żądlić” każdego, kto pozwolił sobie na brak szacunku i niesprawiedliwe postępowanie wobec nich. Nie kłócą się, nie udowadniają swojej racji. Ich taktyka jest następująca: gdy wyraził swoją opinię, wysłuchał innej, jeśli opinie się nie zgadzają, to nie będzie sporu, nawet jeśli rozmówca będzie chciał się kłócić. Skorpiony są ponad tym wszystkim.

Oto trudności, które możesz napotkać w komunikacji z tymi znakami. Jednak do każdego z nich można znaleźć podejście.

Główne zdjęcie: google.com