Tysiącletnie tunele ciągną się przez Europę od północnej Szkocji do Morza Śródziemnego. Mało kto zaprzeczy, że te liczące 12 000 lat podziemne tunele są naprawdę imponujące.

Według niektórych ekspertów był to starożytny sposób ochrony ludzi przed drapieżnikami. W tym czasie tunele te były używane jako dzisiejsze autostrady: dla bezpiecznego poruszania się, niezależnie od wojny i pogody! Wielu ekspertów nazywa te tunele „podziemnymi autostradami”.

Jest jeszcze jedna interesująca teoria, że ​​te tunele są bramami do podziemnego świata!

foto: lavender.land

Dr Heinrich Kusch, niemiecki archeolog, badał te tunele przez wiele lat, a nawet napisał książkę „Tajemnice podziemnych drzwi w starożytnym świecie”. Naukowiec twierdzi, że jeśli te tunele przetrwały ponad 12 000 lat, to są naprawdę ogromne.

foto: lavender.land

Większość przejść jest znacznie szersza niż tunele czasoprzestrzenne - ok. 70 cm. Taka wielkość wystarczy, aby człowiek mógł się przez nie przeczołgać.

Te przejścia przeplatają się z tunelami i pomieszczeniami. Te ostatnie mają wystarczająco dużo miejsca dla kilku osób.

foto: lavender.land

W swojej książce dr Heinrich zauważa, że ​​w tych tunelach jest nawet kilka kaplic. Być może zostały zbudowane, ponieważ chrześcijaństwo bało się pogan, a był to szczególny sposób rozpowszechniania się religii.

Ciekawostką jest fakt, że podobne tunele znaleziono również na innych kontynentach: w Ameryce podobne konstrukcje rozciągają się na tysiące kilometrów.

foto: lavender.land

To niewątpliwie największa tajemnica, którą należy rozwiązać.

Istnieje kilka starych legend, które opowiadają o „Wielkiej Katastrofie”, która miała miejsce w starożytności. Być może te historie udowodnią, że pierwsi ludzie wyszli z podziemnych jaskiń, w których znajdowały się ogromne wioski, a nawet całe miasta!

Główne zdjęcie: lavender.land