Miasto będzie położone wewnątrz skały ze stromym klifem i będzie mogło pomieścić 250 tys. mieszkańców.

Studio architektoniczne ABIBOO ujawniło swój plan pierwszego miasta na Marsie. O tym poinformowała służba prasowa firmy.

Firma planuje zakończyć budowę miasta na Marsie w 2100 roku, zwanego Nüwa, a sama budowa rozpocznie się w 2054 roku.

Miasto będzie zlokalizowane w rejonie jednej z gór Tempe Mensa i będzie mogło pomieścić 250 tys. mieszkańców, których domy staną na skale ze stromym klifem. Ten obszar został wybrany specjalnie, ponieważ zapewnia ochronę przed promieniowaniem, a także ma dostęp do pośredniego światła słonecznego.

Biuro architektoniczne planuje, że marsjańskie miasto będzie składać się z tzw. „makro-budynków” zlokalizowanych wewnątrz skały i połączonych siecią wind. System kolejowy i autobusowy pomoże ludziom dostać się z jednej części miasta do drugiej.

W najwyższym punkcie klifu, zwanym Mesą, znajdować się będą pomieszczenia na podstawowe potrzeby, takie jak zboża, które mogą stanowić 50% diety człowieka. Lokalizacja została wybrana ze względu na bezpośredni dostęp do światła słonecznego.

Source: vimeo.com

ABIBOO wierzy, że po krótkim początkowym okresie, kiedy Nüwa będzie potrzebować pomocy z Ziemi, miasto szybko stanie się samowystarczalne.

Farmy do hodowli zwierząt i owadów będą zlokalizowane w Dolinie, w pobliżu publicznych obszarów miejskich, ponieważ oba gatunki potrzebują ziemskiej atmosfery. Zwierzęta hodowlane, takie jak świnie, kury lub ryby, będą również obecne w gospodarstwach, ale w mniejszej liczbie, stanowiąc niewielką część diety człowieka.

W dużych pawilonach będzie miejsce, w którym mieszkańcy będą mogli wspólnie spędzać czas. Obszary te zapewnią widok na pozostałą część miasta i marsjańskie krajobrazy.

Infrastruktura miejska obejmie również system odsyłania ludzi z powrotem na Ziemię. Okna startowe będą otwierane co 26 miesięcy, a bilet w jedną stronę będzie kosztował około 300 000 dolarów.

Główne zdjęcie: focus.ua