Stali bywalcy portali społecznościowych mają nowego ulubieńca tygodnia - psa Harveya, który miał szczęście urodzić się rasy Shar pei. Lub miał pecha, ponieważ Harvey stał się kwintesencją hodowcy i centralnym punktem trendów mody związanej z tą rasą. Właścicielka Teresa Arguimbau ma bzika na punkcie jego zmarszczek!

Zadanie: znajdź psa na zdjęciu

foto: lemurov.net

Ciekawostka - przodkowie Shar pei byli psami myśliwskimi i bojowymi. Harvey jest zupełnie inny, delikatny, głupkowaty i niezręczny. Jest również bardzo delikatny i ciepły w dotyku, ponieważ ma skórę, która jest wyjątkowa nawet dla Shar pei, praktycznie bez sierści.

Jest jeszcze mały, ma zaledwie sześć miesięcy

foto: lemurov.net

Zmarszczki to główna cecha, ale także problem Harveya. Okazuje się, że we współczesnej hodowli Shar pei są bardzo wrażliwe! Na przykład, kiedy szczeniak pije wodę, zanurza się całą głową do miski, woda wnika w zmarszczki i tam zostaje, jeśli matka psiaka nie zacznie go lizać lub właściciel nie wytrze. Jednocześnie skórę w zmarszczkach należy nawilżać wodą lub kremami co najmniej raz na dwa dni. Mycie Harveya jest najbardziej kłopotliwym zajęciem, ale Teresa uwielbia się nim opiekować.

Dasz radę policzyć, ile jest zmarszczek?

foto: lemurov.net

Kolejną wadą jest wzrok. Skóra wokół oczu przy urodzeniu nadmiernie zwisa, szczenięta nic nie widzą i to samo nic zniknie. Trzeba podwiązywać zmarszczki, żeby napiąć skórę, ale w przypadku Harveya należało podwiązywać co kilka dni, przez nadmiar skóry. Maleństwo zaczęło widzieć, ale jakość widzenia pozostawia wiele do życzenia.

Harvey ze swoimi braćmi, Donem i Louisem

foto: lemurov.net

Dziś Shar pei Harvey jest szeroko znany na Minorce, gdzie mieszka ze swoją panią, a w sieciach społecznościowych ma coraz więcej fanów. Pies uwielbia spacerować po plaży i bawić się w piasku, co sprawia problemy z jego umyciem, ale czego nie zrobisz dla swojego zwierzaka?

Teresa ma nadzieję, że tego lata nauczy Harveya pływać

foto: lemurov.net

Fajnie byłoby dotknąć wszystkie jego zmarszczki!

Główne zdjęcie: lemurov.net