Trudno dokładnie zrozumieć, kiedy architektura stała się tak futurystyczna. Ale daty, kiedy powstały te kilkanaście budynków, świadczą o tym, że rewolucja urbanistyczna trwa już od prawie dwóch dekad. Zanurzmy się krótko w świat nowoczesnych trendów budowlanych na poniższych przykładach:

Zdjęcie 1. Leeza SOHO Tower w Chinach. Budynek ten jest uważany za najwyższe atrium na świecie.

foto: lemurov.net

Zdjęcie 2. Hotel Inntel w Holandii. Wykonany w tradycyjnym stylu wygląda jak zlepek starych holenderskich domów.

foto: lemurov.net

Zdjęcie 3. Kościół luterański Hallgrímskirkja na Islandii. Otwarty w 1986 roku wygląda jak metalowa konstrukcja z punktem widokowym na samej górze.

foto: lemurov.net

Zdjęcie 4. Kompleks mieszkalny Beirut Terraces w Libanie. Ten budynek wygląda jak wielopoziomowy wieżowiec z panoramicznymi oknami.

foto: lemurov.net

Zdjęcie 5. Klub nocny Chroma w Korei Południowej. Wygląda na to, że ktoś zostawił ogromne „fałdy” na jego fasadzie.

foto: lemurov.net

Zdjęcie 6. Budynek apteki na Łotwie. Wykonany z ciemnej metalowej siatki i podświetlany neonem, ma trzy kondygnacje z wysokimi sufitami.

foto: lemurov.net

Zdjęcie 7. Kolorowe domy w Turcji. W Stambule takie budynki zyskują na popularności, takie domy wyglądają bardzo optymistycznie.

foto: lemurov.net

Zdjęcie 8. Wieżowce w Szanghaju. W okolicy Pudong, na tle starych, ale bardzo estetycznych budynków, znajdują się ogromne wielokondygnacyjne kompleksy biurowe.

foto: lemurov.net

Zdjęcie 9. Wieżowiec Aqua Tower w Stanach Zjednoczonych. W Chicago jest wiele niezwykłych budynków, ale Aqua wyróżnia się nietypowym wyglądem.

foto: lemurov.net

Zdjęcie 10. Miasto Sztuki i Nauki w Hiszpanii. Ten niestandardowy kompleks znajduje się w Walencji od 1998 roku.

foto: lemurov.net

Architektura XXI wieku prezentuje się fantastycznie. A tendencje przypominają, jak radykalnie zmienia się rozumienie estetyki i nowoczesności każdego roku.

Główne zdjęcie: lemurov.net