Pitbull o dźwięcznym imieniu Hades to burza z piorunami dla sąsiadów. Potrafi przestraszyć każdego jednym spojrzeniem. Ale ostatnio zrobił coś zupełnie nieoczekiwanego, że dla wszystkich stało się jasne: ten groźny pies ma dobre serce.

Hades mieszka w Meksyku w domu Juana Jose Floresa. Kiedy był jeszcze szczeniakiem, na podwórko zaczęła zaglądać bezdomna kotka. Nigdy nie zbliżyła się do Hadesu, a pies też nie próbował się z nią zaprzyjaźnić, ale też nie okazywał agresji. Współczując zwierzęciu, Juan zaczął zostawiać jedzenie na ulicy, a kotka zaczęła przychodzić coraz częściej.

foto: goodhouse.ru

Kilka dni temu mężczyzna usłyszał hałas przy tylnych drzwiach. Wyszedł z domu i zobaczył swojego zwierzaka. Hades wyglądał na poruszonego, podskoczył, zaczął skamlać i „prosić” właściciela, żeby poszedł za nim. Nie wiedząc czego się spodziewać, Juan podążył za psem, który zaprowadził go do swojej budki, w której była ta sama bezdomna kotka – ciężarna, jakby miała niedługo urodzić.

foto: goodhouse.ru

Według mężczyzny był bardzo zaskoczony gościem. Wszystko wyglądało tak, jakby jego pies zorganizował wygodne miejsce na poród dla przyszłej mamy, oddając jej własny dom. Kiedy zaczęły się skurcze, Hades cały czas był obok budki. Później pies niespodziewanie przyniósł jej swoje ulubione legowisko, na którym zwykle leżał w domu.

foto: goodhouse.ru

Wkrótce urodziły się dwa śliczne kocięta. Hades był nimi zachwycony nie mniej niż młoda matka. Pies machał ogonem, badając kociaków, i nie okazał najmniejszych oznak agresji. „Zaczęło mi się nawet wydawać, że uważał się za ich ojca” - wspomina Juan.

foto: goodhouse.ru

foto: goodhouse.ru

Postanowiono przenieść całą rodzinę do domu. I oczywiście mężczyzna pozwolił psu zostać z nimi na noc. Według Juana tego dnia jego zwierzak bardzo go zaskoczył swoim zachowaniem. Mężczyzna postanowił zatrzymać kotkę na zawsze, której nadał przydomek Nicole. A kiedy kocięta dorosną, Juan spróbuje znaleźć dla nich nowy dom.

Mężczyzna ma nadzieję, że to co zrobił Hades będzie w stanie zmienić nastawienie ludzi do pitbulli i ta rasa nie będzie już postrzegana jedynie jako niebezpieczne psy bojowe. „Hades zrobił wszystko, aby pomóc kotce. To prawdziwy przykład bezinteresownej dobroci”- mówi Juan.

Główne zdjęcie: goodhouse.ru