Każdy rybak na swój sposób rozumie duży połów. Ale mieszkańcy Czech Alfons Brzozowski i Marek Zdanowicz mogą pochwalić się naprawdę wyjątkowym rezultatem swoich połowów.

Poszli nad rzekę i byli usatysfakcjonowani - o 8 rano mieli już prawie tuzin szczupaków i mężczyźni byli nastawieni, by wrócić do domu nie z pustymi rękami. Nagle wszystko się zmieniło. Nawet najmniejszej ryby, której było zwykle dużo, nie udało się złowić.

Rybacy już zdecydowali się wrócić do domu, gdy nagle zauważyli, że coś zaczęło się dziać. Marek chwycił wędkę i sekundę później stał po kolana w wodzie.

foto: lemurov.net

Kiedy dwaj mężczyźni zaczęli ciągnąc to byli w szoku. Udało im się wyciągnąć gigantycznego suma, którego długość wynosiła co najmniej 3 metry, a waga ponad 200 kilogramów.

Ale to, co Alfons i Marek znaleźli, rozdzierając brzuch ryby, zaskoczył nie tylko ich, ale także wszystkich, którzy dowiedzieli się o tej sprawie. Wśród licznych szczątków ryb były również ludzkie kości, a także odznaka oficerska SS i kilka metalowych guzików.

foto: lemurov.net

Zdaniem ekspertów sum ma co najmniej 90-100 lat i połknięcie osoby dla ryby tej wielkości nie jest problemem.

Główne zdjęcie: lemurov.net