Istnieją 4 żywioły, według których jest 12 znaków zodiaku, po 3 w każdym. Każdy znak jest silny na swój sposób, ale dzisiaj porozmawiamy o tych przedstawicielach, którzy są najsilniejsi w swojej grupie, w swoim żywiole. Oczywiście nie mówimy o sile fizycznej, ponieważ nie zależy ona od cech nadanych nam przez gwiazdy. Porozmawiajmy o sile moralnej, duchowej, psychicznej.

Wodnik

Wodnik jest przedstawicielem żywiołu powietrza, razem z nim w tej grupie znajdują się Waga i Bliźnięta. Ale z całej trójki Wodnik jest najsilniejszy. Ludzie spod tego znaku nie boją się problemów i zawsze starają się być najlepsi we wszystkich dziedzinach. Wytrwale wytrzymują próby losu, które w taki czy inny sposób spotykają się na drodze każdego z nas. Wodniki odważnie ponoszą odpowiedzialność za siebie, swoje słowa i czyny, mają dość siły i odwagi, by bronić siebie, interesów własnych i bliskich, jeśli sytuacja tego wymaga. Wielu może zazdrościć siły i nieugiętości Wodnika.

Na drugim miejscu pod względem siły umysłu, z żywiołu powietrza, znalazły się osoby spod znaku Waga, a na trzecim Bliźnięta.

Strzelec

Ten przedstawiciel kręgu zodiakalnego należy do żywiołu ognia wraz z przedstawicielami spod znaku Baran i Lew. Ale z tej trójki najsilniejszy okazał się Strzelec. Bez względu na to, jak jest ciężko, starają się zachować optymizm i waleczny duch. Są wolni, otwarci, odważni. Nie ulegają prowokacjom, nie kłócą się, nie obrażają się i potrafią obrócić każdą sytuację w żart, próbując odizolować się od negatywności, nerwów i przeżycia nieprzyjemnych emocji. Siłę moralną Strzelca można również zobaczyć z punktu jego szerokiego spojrzenia. Są wszechstronne, a to pozwala im bezstronnie ocenić moment.

Drugie miejsce pod względem siły moralnej w grupie żywiołu ognia zajmuje Lew, a na trzecim znajduje się Baran.

Koziorożec

Jednym z żywiołów jest żywioł ziemi. W tej grupie znajdują się również trzy znaki zodiaku - Koziorożec, Panna, Byk. Z całej trójki astrolodzy wyróżnili najsilniejszych moralnie i duchowo. Jest to Koziorożec. Rzeczywiście, ludzie urodzeni w okresie tej konstelacji mają niesamowity hart ducha. Cechuje ich pracoholizm, determinacja, wytrwałość, oddanie swojej pracy i szybki postęp w kierunku sukcesu, nie zwracając uwagi na różnego rodzaju kłopoty. Koziorożce w ogóle nie przyjmują słów krytyki, to znaczy nie zwracają na nią uwagi, co czyni ten znak jeszcze silniejszym. Każdy, kto chce urazić ludzi spod tego znaku, po prostu zmierzy się z zimną, obojętną „ścianą”.

Panny zajęły drugie miejsce jeśli chodzi o silę ducha, wśród trójki znaków z żywiołu ziemi, ale delikatny Byk otrzymuje brąz.

Ryby

Zaskakujące jest, że najbardziej senny i romantyczny znak okazał się najsilniejszy w swoim żywiole wody. Ogólnie rzecz biorąc, jest najsilniejszy ze wszystkich dwunastu znaków zodiaku w ogóle. Wydawałoby się, że osoba, która zawsze buja się w obłokach i szybuje we śnie, bez umiejętności twardego stąpania po ziemi i z trudem wraca do rzeczywistości, może mieć silny duch. Ale faktem jest, że jest to właśnie ich mocna strona. Ryby nigdy się nie poddają. Wierzą, czekają, mają nadzieję, kochają, nienawidzą, osiągają to czego chcą. Idą zawsze do końca. Nie wycofuj się i nie poddawaj się, jak się mówi. Ponadto Ryby mają również siłę fizyczną i wytrzymałość, nawet kobiety spod tego znaku, z pozoru kruche i delikatne, potrafią zaskoczyć każdego silnego mężczyznę.

Wśród przedstawicieli żywiołu wody drugie miejsce zajmują Skorpiony, a trzecie Rak.

Główne zdjęcie: google.com