Czasami ludzie stają się kreatywni podczas tworzenia swojego domu. I to jest dokładnie historia Amerykanina Granta Johnsona, który przez 25 lat budował w jaskini dom dla swojej rodziny.

foto: lemurov.net

Historia zaczęła się od tego, że mężczyzna zamieszkał w górniczym miasteczku Moab w 1973 roku, wtedy miał zaledwie 17 lat. Nie mógł skończyć szkoły i został wydalony, ale nie rozpaczał, ponieważ w tamtych latach wielu wyjeżdżało do pracy do Ameryki Południowej, aby wydobywać minerały.

foto: lemurov.net

Po wielu latach pracy jako górnik w małym miasteczku, miał żonę i dzieci, a także zdecydował, że nie chce opuszczać swojego ukochanego miasta Grand County w południowo-wschodnim Utah.

foto: lemurov.net

Nie przestraszyło go też, że w Moabie przestało się wydobywać minerały. Obecnie mieszka tam tylko 4000 osób, ale Johnsons są w pełni usatysfakcjonowani. Rodzina kocha prywatność i spokój.

foto: lemurov.net

Dlatego Grant i jego żona kupili 16 hektarów ziemi. Ta ziemia, która była wielkim zaskoczeniem dla całej rodziny, przyjaciół i znajomych Johnsonów, była zupełnie pusta. W pobliżu nie było nawet normalnej drogi.

Z powodu kompletnego braku infrastruktury i jakichkolwiek budynków rodzina przez długi czas mieszkała w przyczepie, a niektórzy nawet mówili, że Grant wydał wszystkie swoje oszczędności na bzdury.

Ale mężczyzna zbudował system irygacyjny i zaczął uprawiać rolę, aby wyżywić swoją rodzinę. Kupił kilka koni i zaczął uprawiać własny ogród warzywny. Z czasem zamożni mieszkańcy zainteresowali się jego całkowicie organicznymi warzywami i właśnie w ten sposób rozpoczął się mały biznes Johnsona.

foto: lemurov.net

Gdy jego sytuacja finansowa się ustabilizowała, mężczyzna zaczął budować dom. Był w stanie stworzyć dom o powierzchni prawie 450 metrów kwadratowych.

foto: lemurov.net

Niezwykły gliniany dom stał się lokalnym punktem orientacyjnym.

foto: lemurov.net

foto: lemurov.net

foto: lemurov.net

Szczególną popularność zyskał teraz, gdy okolica została uznana za park narodowy: tysiące lat temu obok domu Johnsonów żyły dinozaury.

Sam Grant zarabia dzięki wzrostu ruchu turystycznego. Korzysta z Airbnb, aby wynajmować pokoje turystom, prowadzić wycieczki po parku narodowym i wprowadzać Amerykanów w swój niesamowity zrównoważony styl życia.

Główne zdjęcie: lemurov.net