W 2015 roku Hiszpan Andres Canto pokłócił się z rodzicami. Wtedy miał zaledwie 14 lat, ale temperamentny młody człowiek zdecydował, że musi pokazać swojej rodzinie, że jest całkiem niezależny i zdolny do podejmowania samodzielnych decyzji. W tym momencie zdał sobie sprawę, że chce zbudować własny dom.

Oczywiście nie było pieniędzy na zakup domu, ani odpowiednich materiałów na pełnoprawny budynek. Dlatego Andres postanowił zbudować coś w rodzaju ziemianki w ogrodzie swojego dziadka. Początkowo Canto miał tylko kilof i rozpaczliwą chęć zbudowania czegoś dla siebie tak szybko, jak to możliwe.

Szybko się nie udało, więc jego „dom” został ukończony dopiero sześć lat później. Ale zamiast skromnej ziemianki Andres był w stanie zbudować prawdziwy dom podziemny. Zajęło to około 14 godzin tygodniowo. Ale to nie przestraszyło młodego człowieka, był wytrwały w swoim pragnieniu stworzenia własnego schronienia.

Teraz jego dom posiada sypialnię i salon, a także system ogrzewania i bezprzewodowy Internet. Wszystko to pozwala młodemu człowiekowi spędzać tam większość dnia. Utrzymuje się stabilna temperatura około +21 stopni Celsjusza. Oznacza to, że można spędzać dni i noce w niezwykłym domu Canto.

Niezwykłą konstrukcję wspierają metalowe belki. Andres sam to zaprojektował. Wszystko kosztowało go około 50 euro. Niewielka kwota za własne dwupokojowe mieszkanie z perspektywą rozbudowy.

Młody człowiek z pewnością będzie chciał tego dokonać. On, który już dojrzał, uważa za świetny pomysł, aby zbudować ogromny dom na działce krewnych, pod ziemią. Dzięki temu Andres będzie mógł spędzać więcej czasu sam ze sobą, nie tracąc czasu i pieniędzy na czynsz.

Jedynym problemem jest to, że pająki i ślimaki również uwielbiają dom Andresa. Ale młody człowiek jest gotów znosić takie sąsiedztwo, a ponadto tych sąsiadów odstrasza prąd, który jest podłączony na dole.

Source: youtube.com

Jest jeszcze jeden problem: Straż Cywilna zainteresowała się historią o domu pod ziemię. Ale dowiedziawszy się, że Canto nie jest zaangażowany w nic nielegalnego i nie przeszkadza właścicielom, zostawiła w spokoju jego podziemne schronienie.

Główne zdjęcie: lemurov.net