Jedną z najlepszych rzeczy w Internecie (oprócz tego, że jest jednym z największych wynalazków w historii ludzkości) jest to, że możesz odkryć, że istnieje rasa świnek morskich, która nie ma futra i wygląda dokładnie jak małe, urocze hipopotamy.

Ostatnio w Internecie pojawiły się zdjęcia bezwłosych świnek morskich, a wiele osób zauważyło, że są one podobne do hipopotamów.

foto: lamp.im

Patrząc na zdjęcia, które stały się wirusowe, wielu zaczęło się zastanawiać, jak to możliwe, że świnka morska w ogóle nie ma sierści?

foto: lamp.im

Najczęstszym błędnym przekonaniem na temat tych dziwnie uroczych zwierzaków jest to, że są ogolone, ale jeśli przyjrzysz się bliżej, zobaczysz, że ogolenie świnki morskiej w ten sposób jest prawie niemożliwe - będzie to nie tylko niezwykle trudne, ale także szkodliwe dla zwierzaka.

foto: lamp.im

W rzeczywistości jest to rasa świnek morskich znana jako „Skinny Pigs”. Świnki morskie tego gatunku nie mają owłosienia na ciele i chociaż większość ich skóry jest bezwłosa, na pysku, stopach i nogach wciąż jest trochę futra.

foto: lamp.im

Współczesne „Skinny Pigs” powstały ze skrzyżowania łysej świnki laboratoryjnej ze zwykłą świnką morską. Uważa się, że łysa świnka jest najprawdopodobniej wynikiem spontanicznej mutacji genetycznej, po raz pierwszy zidentyfikowanej w 1978 roku.

foto: lamp.im

Kilka lat później, w 1982 roku, te gatunki świnek morskich zostały wysłane do laboratoriów Charles River w celu kontynuowania hodowli i są obecnie szeroko stosowane w badaniach dermatologicznych.

foto: lamp.im

Pomimo popularności w laboratoriach, te urocze świnki są również wspaniałym zwierzakiem, którego wiele osób ma w swoich domach.

foto: lamp.im

Rasa ta nie różni się zbytnio od normalnej świnki, ale musi jeść więcej, aby utrzymać ciepło swojego ciała.

foto: lamp.im

Pomimo tego, że są stosunkowo nowym typem zwierząt domowych, Skinny Pigs stały się dość popularne w Kanadzie, Europie i Rosji.

Główne zdjęcie: lamp.im