Na fali popularności w młodzieżowej sieci społecznościowej TikTok wilcze strzyяутшу stałщ się modowym hitem tego lata. Młodzi ludzie z Korei Południowej zaczęli aktywnie nadawać ten trend. Młodzi blogerzy walczą o zademonstrowanie zaktualizowanego wizerunku. Niektórzy z nich nawet udostępniają proces strzyżenia w salonie.

foto: lemurov.net/

Według opinii fryzura jest bardzo wygodna, demokratyczna i nie wymaga wysiłku w pielęgnacji. Jej charakterystyczną cechą jest celowa niedbałość w stylizacji. Fryzura ma swoją nazwę ze względu na podobieństwo do sierści wilka, z jej sztywnością i warstwami.

foto: lemurov.net/

Charakterystyczną cechą fryzury są poszarpane pasma o różnych długościach. Wzdłuż owalu twarzy i na czubku głowy włosy są krótko ścięte, a z tyłu pozostają długie loki. Historycy mody zwracają uwagę, że podobne trendy istniały w latach 70. ubiegłego wieku.

foto: lemurov.net/

Podobne fryzury nosili znani artyści tamtych czasów - Jane Fonda i David Bowie. Nawiasem mówiąc, na swoim Instagramie kultowa aktorka (Jane Fonda) pokazała, że znów wróciła do swojej ulubionej fryzury. Co ciekawe, kiedyś David Bowie był jednym z nielicznych, którzy próbowali czegoś, co uważano za kobiecą fryzurę.

foto: lemurov.net/

A dziś jego nasladują młodzi ludzie z całego świata. Uważa się, że to strzyżenie jest neutralne płciowo, co doskonale podkreśla duch czasu. Jednym słowem wybierają go nonkonformiści i buntownicy.

foto: lemurov.net/

Nowoczesna wersja fryzury w niczym nie ogranicza swojego właściciela. Długość loków zmienia się w zależności od życzeń klientów fryzjera. Strzyżenie świetnie prezentuje się w stylizacji z efektem „mokrych włosów” i na lokach. Można go urozmaicić poprzez częściowe zabarwienie włosów. Szczególnie efektownie wyglądają wielokolorowe pasma.

foto: lemurov.net/

Niezależnie od rodzaju włosów klient otrzymuje swój własny, osobisty wizerunek wilczej fryzury. A dla starszych fashionistek premia - niedbana lekkość strzyżenia świetnie odmładza.

Główne zdjęcie: lemurov.net