Są miłe i urocze opowieści! Dobrze, że dzisiejsze społeczeństwo ma mniejsze zapotrzebowanie na dzikie psy, niż to było w minionych stuleciach, a współczesne rasy wyróżniają się życzliwym i sympatycznym charakterem. Na przykład pies rasy goldendoodle, to skrzyżowanie pudla i retrievera - jeden z nich o imieniu Harley niedawno się wyróżnił.

Pewnego wieczoru Ralph Dorn zauważył, że nigdzie nie ma Harleya. Znalazł go w jeziorze za działką, pies nie był tam sam.

foto: lemurov.net

Harley płynął w kierunku brzegu, popychając coś małego. Okazało się, że to maleńki jeleń!

foto: lemurov.net

Dorn nie rozumiał, w jaki sposób zwierzę znalazło się w jeziorze. Ale to cud, że Harley zauważył go, zanim maleństwo się całkowicie wyczerpało. Wokół domy i płoty, więc jest mało prawdopodobne, by matka jelenia przyszła mu z pomocą. Ale dobry Harley zrobił to!

Harley pomógł małemu jeleniu wydostać się na brzeg

foto: lemurov.net

Kontynuował opiekować się jeleniem, martwiąc się o niego

Source: facebook.com

Dorn zbadał jelonka i nie zauważył żadnych obrażeń. Harley nie chciał go puścić, ale trzeba było tak zrobić

foto: lemurov.net

Właśnie to zobaczyli z domu kilka godzin później

foto: lemurov.net

Następnego ranka Harley wciąż próbował wydostać się na ulicę, a kiedy Dorn go wypuścił, pies pobiegł w krzaki. Tam, jak się okazało, czekał na niego jeleń. Pies go powąchał i uspokojony wrócił do domu, a jelonek poszedł do lasu. Zrobione, w porządku.

foto: lemurov.net

Harleyowi nie są obce dobre uczynki. Odbył szkolenie, pracował w szpitalu dla weteranów, pomagał w problemach psychologicznych, brał udział w wychowaniu dzieci. Dla psa Harleya robienie dobrych uczynków jest czymś normalnym i codziennym.

Główne zdjęcie: lemurov.net