Jest to największy na świecie jadowity wąż.

We Wietnamie wideo uchwyciło moment uratowania dziecka przed kobrą królewską, pisze NDTV.

Dzieciak siedział na werandzie domu i bawił się. W tym momencie zbliżyła się do niego dwumetrowa kobra królewska. Razem z dzieckiem na werandzie był dziadek. Był pierwszym, który zauważył węża, ale nie mógł zareagować na czas, ponieważ niedawno doznał udaru. Dziadek zaczął wołać o pomoc. Krzyki usłyszał ojciec dziecka, który był na tej samej werandzie, ale nie widział węża.

Ojciec szybko złapał dziecko i zaniósł do domu. Następnie dorośli zamknęli drzwi wejściowe, dzięki czemu mieli czas na ucieczkę przed jadowitym wężem. Kobra, docierając do drzwi wejściowych, przez kilka sekund próbował znaleźć przejście. Jednak gdy wszystkie próby się nie powiodły, odwróciła się i wypełzła z terenu domu.

Source: youtube.com

W komentarzach pod filmem użytkownicy byli nie tylko zaskoczeni szybkością reakcji ojca, ale także prosiki o poważne potraktowanie węży. Dla wielu było to odkrycie, że węże mogą się tak szybko poruszać. Eksperci poprosili również, aby nie uważać węży za złe stworzenia. Próba ataku tej kobry może oznaczać, że zwierzę popadło w rozpacz i wyszło do ludzi w poszukiwaniu pożywienia.

Kobra królewska jest największym wężem wśród wszystkich jadowitych węży. Istnieje błędne przekonanie, że jest on najbardziej trujący na świecie. Tytuł ten należy jednak do taipana pustynnego. Jego trucizna jest 180 razy silniejsza niż kobry królewskiej.

Najczęściej podczas spotkania z człowiekiem kobra robi „puste” ukąszenia bez użycia trucizny. Robi to, żeby odstraszyć. Jeśli jednak trucizna dostanie się do krwiobiegu, może spowodować paraliż układu oddechowego, zatrzymanie oddechu i śmierć. 7 ml jadu kobry wystarczy, aby zabić człowieka w 15 minut.

Główne zdjęcie: moya-planeta.ru