Kilka lat temu dowiedziałem się o jednej wspaniałej metodzie, która pomaga pozbyć się komarów na działce przez cały sezon i jednocześnie prawie za darmo.

Od razu powiem, że mieszkam w Syberyjskim Okręgu Federalnym, a tu latem jest dużo komarów i różnych muszek. Czasami można zobaczyć, jak ludzie stoją na przystanku autobusowym czekając na transport i trzymają w rękach gałązki z krzewów lub drzew, którymi strzepują te dokuczliwe owady. Ponieważ różne kremy i spraye na komary i inne środki zazwyczaj nie pomagają.

Ponieważ mam własną działkę, komary stają się dużym problemem w lato, kiedy trzeba podlać ogród lub po prostu chce się posiedzieć na zewnątrz wieczorem. Jednak kilka lat temu dowiedziałem się o jednej wspaniałej metodzie, która pomaga pozbyć się komarów na działce przez cały sezon i jednocześnie prawie za darmo.

Będziesz potrzebować:

  • Butelki plastikowe 1,5 litra - 2 szt.;
  • Butelka plastikowa 5 litrów - 1 szt

foto: storyfox.ru

Przede wszystkim odcinamy u dwóch półtoralitrowych butelek szyjki, aby powstały lejki, jak na zdjęciu. Wygodnie będzie to zrobić nożem biurowym.

foto: storyfox.ru

Następnie w pięciolitrowej butelce wycinamy dwa otwory, które powinny pokrywać się ze średnicą szyjek półtoralitrowych butelek.

foto: storyfox.ru

Następnie wkładamy lejki do otworów i mocujemy je za pomocą super glue lub używając klej topliwy.

foto: storyfox.ru

Rezultatem jest następująca konstrukcja:

To wszystko. Stworzyliśmy pułapkę na komary i inne owady. Ale musisz wykonać następujące czynności, aby zachęcić komarów do tej pułapki:

  • Wlej około 200-300 ml wody.
  • Wsyp cukier (jedną lub dwie łyżki).
  • Dodaj suche drożdże (jedną łyżeczkę);
  • Dokładnie wymieszaj i wlej do konstrukcji

foto: storyfox.ru

Dwutlenek węgla, który będzie wytwarzany podczas fermentacji tej mieszanki, zwabi komary. Wlecą prosto do środka i tam zginą. Ale konieczne jest wykonanie kilku takich konstrukcji z przynętą i powieszenie ich na działce.

foto: storyfox.ru

W ten sposób można w łatwy i szybki sposób rozwiązać problem z komarami na działce. Metoda była testowana od ponad roku, więc naprawdę działa.

Główne zdjęcie: storyfox.ru