W Parku Krugera (RPA) pomyśleli o tym, jakie sporty mogą uprawiać mieszkańcy chronionego obszaru i pokazali to na nagraniach wideo – są sprinterzy-gepardy, zapaśnicy-jaszczurki i wiele innych.

W Tokio właśnie odbywają się Igrzyska Olimpijskie, a na cześć tego wydarzenia Park Narodowy Krugera przygotował zabawną kolekcję zwierząt – „sportowców". Jako pierwsze na arenę weszły jaszczurki, demonstrując swoje umiejętności zapaśnicze.

foto: nat-geo.ru

Później słoniątko-piłkarz z entuzjazmem kopie kulę gnoju; czapla siwa surfuje, używając grzbietu hipopotama zamiast deski, a mrówki Megaponera analis biegną maraton w grupie 400 osobników: właśnie z taką „drużyną” ruszają rujnować kopce termitów.

foto: nat-geo.ru

Półfinał szermierki w wykonaniu słoni nie poszedł zgodnie z planem: w konkursie interweniował bawół, a wściekłość słoni zwróciła się ku niemu. Najbardziej zwinny z drapieżników, lampart, uprawia gimnastykę, aby ukryć swoją zdobycz wysoko na drzewie. Jest też wioska olimpijska na igrzyskach olimpijskich w Afryce: wielki kot przyszedł do wioski, aby napić się wody.

Młody lew próbuje wykonać ćwiczenia na równowagę, ale nie udaje mu się to i upada. Nosorożec i słoń wydają się chcieć rywalizować w rzucaniu oszczepem - tutaj, zgodnie z oczekiwaniami, wygrał właściciel elastycznej trąbki.

Podążając za czaplą, dyscypliny wodne okazały się bliskie impali uciekającej przed hieną. Co prawda ​​zakończyło się to niepowodzeniem. Lampart skacze z dużych wysokości, gepard biegnie z rekordową prędkością dochodzącą do 128 km/h, a żyrafy załatwiają sprawy w stylu „karate”. Te i inne ciekawe historie połączone są w jednym filmiku.

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: nat-geo.ru