Awokado stało się niemal synonimem zdrowego odżywiania. Chodzi oczywiście nie tylko o to, że jest zielone, a „zielony oznacza zdrowy”, jak myśli wielu początkujących w zdrowym stylu życia. Oto trzy najlepsze przykłady korzyści zdrowotnych płynących z awokado – będziesz chciał je mieć w swojej lodówce każdego dnia.

Witamina C

Awokado zawiera 10 miligramów witaminy C na 100 gramów owoców. To oczywiście mniej niż w pomarańczy, ale w awokado współistnieje z witaminami z grupy B i witaminą D. Tak więc ten owoc to prawdziwy koktajl multiwitaminowy. Witamina C, która znajduje się w wystarczających ilościach w awokado, pomaga w utrzymaniu dobrej kondycji układu sercowo-naczyniowego. Regularne spożywanie awokado może pomóc w szybszym powrocie do zdrowia po intensywnych ćwiczeniach.

foto: google

Jeśli kochasz sport, codziennie jedz awokado, a pomoże to zmniejszyć obciążenie naczyń krwionośnych.

Potas

W awokado jest więcej potasu niż w bananach. A przecież je zaleca się jako główne źródło potasu. Niezależnie od tego, czy wolisz aktywność intelektualną, czy aktywność fizyczną - w każdym razie potrzebujesz potasu. Potas w awokado pomoże w dotlenieniu mózgu, co oznacza, że będziesz myślał szybciej. A dzięki awokado mięśnie szybciej się regenerują po wysiłku: mniej bólu, więcej korzyści.

Wielu ekspertów poleca olej z awokado jako źródło kolagenu - dla elastyczności skóry i ścięgieł.

Kalorie

Awokado to najlepsza przekąska; nawet lepsza niż baton proteinowy. Wystarczająco dużo kalorii, aby nasycić organizm, jednocześnie z nadmiarem składników odżywczych. Dojrzałe awokado ma też dość ciekawy smak, co oznacza, że nie wymaga szkodliwych dodatków, słodzików i aromatyzatorów. Ten owoc jest odpowiedni dla wszystkich miłośników naturalnego odżywiania. Awokado jest również idealne dla osób, które zdecydowały się na dietę – przy całej gamie swoich plusów daje też uczucie sytości na długi czas.

foto: google

Aby uzyskać maksymalne korzyści, włącz do swojej diety jedną lub więcej porcji awokado dziennie.

Główne zdjęcie: google.com