Dowiedzielismy się o istnieniu poszukiwacza skarbów Bondiego. To zwykły 40-letni mieszkaniec Australii, który piętnaście lat temu zdał sobie sprawę, że chce szukać osobliwych skarbów. Lee Webber nabył specjalny sprzęt i zaczął podróżować.

foto: lemurov.net

Webber surfuje, a kiedy prawie nie ma fal, nurkuje z maską. Podczas jednego z tych nurkowań na plaży w Sydney, Bondi Lee zauważył połysk w piasku i wykopał monetę. A kiedy wykopał głębiej, zobaczył jeszcze więcej monet. Wtedy zdał sobie sprawę, że chce poszukiwać skarby, dlatego kupił wodoodporny wykrywacz metalu.

foto: lemurov.net

Bondi od dawna zbadał wybrzeże swojego rodzinnego australijskiego Sydney, więc zaczął podróżować do innych krajów i ciekawych miast. Był w Holandii, Nowej Zelandii, Hiszpanii, na Ibizie, w Tajlandii, Belgii, Francji, Wielkiej Brytanii.

foto: lemurov.net

Gdzieś Lee łapie zdobycz potężnymi magnesami, które wyciąga z głośników i mocuje na długich, mocnych linach. W innych przypadkach Webber używa podwodnego wykrywacza metali, nurkując na dno.

foto: lemurov.net

Tak profesjonalne i rzetelne podejście pozwoliło łowcy Bondi zdobyć wiele ciekawych rzeczy. Wśród jego znalezisk jest około pięciu tuzinów sejfów (w tym z monetami kolekcjonerskimi, kartami bankowymi, papierami wartościowymi i kluczami), liczne przedmioty jubilerskie zgubione przez ich właścicieli, tysiące rowerów, wszelkiego rodzaju monety, pistolety i naboje, a nawet motocykl BMW.

foto: lemurov.net

Najbardziej zapadającymi w pamięć skarbami były grawerowane pierścienie z XVII wieku, a także unikatowa moneta Rose Noble z tego samego XVII wieku. Ze swoimi znaleziskami Webber postępuje różnie: coś oddaje, coś zatrzymuje dla siebie, coś sprzedaje.

foto: lemurov.net

Początkowo Webber nie mógł znaleźć ludzi o podobnych poglądach: poszukiwacze metali nie chcieli dzielić się tajemnicami i uważali na nieznajomego. Wtedy Australijczyk opublikowal kilka filmów na YouTube, które zaczęli aktywnie oglądać. Teraz myśliwy Bondi jest dość znaną osobą. Jest otwarty na komunikację i od czasu do czasu uczestniczy w brytyjskim Festiwalu Detectival, gdzie setki innych poszukiwaczy dzielą się swoimi doświadczeniami i wspólnie wyruszają na poszukiwanie.

foto: lemurov.net

Lee planuje zostać właścicielem własnego domku mobilnego, aby móc swobodnie poruszać się nie tylko w swojej ojczyźnie, ale także w innych krajach Europy. Nie zamierza się zatrzymywać i planuje dalsze podbijanie głębin w poszukiwaniu swoich skarbów.

Główne zdjęcie: lemurov.net