Niedawno w brytyjskim programie telewizyjnym Obsessive Compulsive Cleaners opowiedziano, że 60% mężczyzn nie myje rąk po skorzystaniu z toalety. Wtedy pokazali Amara – jest zupełnie inny. Jest czyściochem i spędza 9 godzin dziennie na sprzątaniu!

Dla Amara czystość nie jest pojęciem materialnym. Sprzątanie jest podobne do medytacji, znalezienie spokoju.

foto: lemurov.net

Wyjaśnijmy od razu – Amar sam przyznaje, że prawdopodobnie jest chory psychicznie, chociaż lekarze nie znaleźli żadnych problemów. Przede wszystkim jest to podobne do zaburzenia obsesyjno-kompulsywnego, z tą różnicą, że Amar czerpie prawdziwą przyjemność z wielokrotnego sprzątania i nie cierpi na obsesyjny niepokój. Pracuje w aptece i jest szczęśliwy w związku małżeńskim. Żona Nimrata jest szczerze na niego zła - lepiej byłoby spędzić więcej czasu z rodziną niż z myjkami i szmatami. Ale Amar nie uspokoi się, dopóki dokładnie nie posprząta.

foto: lemurov.net

Wszystko zaczyna się od niego samego – Amar myje tylko jedną twarz 20 razy dziennie. Podczas sprzątania nie zakłada rękawiczek, bo musi czuć każdy drobinek kurzu na swojej skórze. Plus to przyjemność dotykać czystej powierzchni. Do dezynfekcji używa parownicy, czyści palniki kuchenki spinaczem do papieru, używa wacików i jednorazowych serwetek.

Obejrzyj zabawny filmik, w którym Amar postanowił pomóc starszej kobiecie i zmierzył się z bałaganem

Source: TikTok

To jest prawdziwy czyścioch! Chociaż prawdopodobnie jest chory psychicznie.

Główne zdjęcie: lemurov.net