74-letnia Apasra Hongsakula jest jedną z najbardziej znanych osób w Tajlandii. 18-letnia studentka została reprezentantką swojego kraju na głównym konkursie piękności w 1965 roku. Przedstawiamy historię kobiety bohaterki narodowej i po prostu pięknej kobiety, pomimo jej czcigodnego wieku.

foto: lemurov.net

Dziewczyna zdobyła swoją pierwszą koronę na uniwersyteckich konkursie piękności, a później ominęła rywalki w konkursie o tytuł pierwszej piękności Tajlandii. Po tym zwycięstwie wzięła udział w walce o koronę w „Miss Universe”.

Do przygotowań do prestiżowego konkursu podchodzili wtedy z całą powagą. Uczestniczki rezentowały swój kraj, wydarzenie było relacjonowane przez media na całym świecie. Nic dziwnego, że królowa Tajlandii wystąpiła jako mentorka zawodniczki.

foto: lemurov.net

Podczas konkursu Apasra niezmiennie przyciągała uwagę publiczności i jury, dziewczyna nie mówiła zbyt pewnie po angielsku i była niższa niż inne kandydatki, jej wzrost to tylko 1,64 m. Ale jej wyrafinowane maniery i umiejętność zachowania się oraz szczery uśmiech od razu urzekł publiczność.

foto: lemurov.net

Niespodziewanie dla siebie dziewczyna otrzymała upragnioną koronę i od razu stała się jedną z najpopularniejszych osób w swoim kraju. Sprytna i piękna, a nawet ciesząca się patronatem rodziny królewskiej, od razu stała się godną pozazdroszczenia panną młodą.

O rękę utytułowanej piękności zabiegało wielu prominentnych urzędników i celebrytów, ale dziewczyna wybrała na życiowego partnera kuzyna królowej. Jeszcze przed ślubem Apasra otrzymała honorowe stanowisko ambasadora kultury w Ministerstwie Turystyki.

foto: lemurov.net

Życie osobiste Tajki nie ułożyło sie, urodziła syna w małżeństwie z królewskim krewnym, ale para rozpadła się po kilku latach. Drugie małżeństwo również nie trwało długo i również dało kobiecie syna. Niepowodzenia w życiu rodzinnym nie wpłynęły na pracowitości i miłość do życia Apasry Hongsakuli.

foto: lemurov.net

Kobieta nadal ma wpływy w społeczeństwie i jest częścią rodziny królewskiej. Dziś jest właścicielką odnoszącego sukcesy biznesu Raymond Weil Watches i nowoczesnego spa w Bangkoku. Jej synowie dawno temu zrobili z niej babcię, ale mało kto nie będzie zdziwiony, patrząc na wyrzeźbioną dziewiczą figurę, piękne włosy i promienną skórę starszej kobiety. Apasra tylko uśmiecha się na oskarżenia o zainteresowanie chirurgią estetyczną.

foto: lemurov.net

W jej kraju chirurdzy plastyczni to bardzo szanowany zawód, dotarcie do nich oznacza zademonstrowanie swojego bogactwa. Dawna Miss Universe zapewnia, że młodość i piękno są wynikiem stalowej dyscypliny i dbałości o dietę i harmonogram. Dużo śpi, zdrowo się odżywia, nigdy nie odwoluje treningów i codziennych zabiegów kosmetycznych.

Główne zdjęcie: lemurov.net