Brytyjscy hodowcy labradorów świętują sukces - udało im się wyhodować osobnika, który może rodzić szczenięta we wszystkich trzech kolorach. To był długi i trudny eksperyment. Natomiast to jeszcze nie koniec - muszą utrwalić ten wynik.

Oto one, rekordowe szczeniaki: czarne, beżowe i czekoladowe.

foto: lemurov.net

Szczeniaki urodziły się zdrowe, czego nie można powiedzieć o matce - to jej pierwsza i ostatnia ciąża.

foto: lemurov.net

Pomysł powstał jeszcze w ubiegłym tysiącleciu i opiera się na fakcie, że prawie nikt nie wie o czekoladowych labradorach. Każdy ma w czarnym lub beżowym umaszczeniu, które rodzą takie same, a czekoladowe od czekoladowych, ale jest ich tak mało, że prawie nie ma. Rodzina Davies z West Sussex zajęła się tym problemem i dzięki doboru odpowiednich genów i bezpośredniej selekcji wyhodowała psa, który może rodzić szczenięta we wszystkich trzech umaszczeniach.

Teraz będzie urozmaicenie!

foto: lemurov.net

Wszystkie są takie same i normalne, jedyną różnicą jest kolor.

foto: lemurov.net

Sunia o imieniu Zola była pierwszą, która miała w miocie szczenięta zarówno czarne, beżowe jak i czekoladowe.

foto: lemurov.net

Niestety, poród był trudny, trzeba było wykonać cesarskie cięcie, a Zola nie będzie już brała udziału w eksperymencie, aby uniknąć ryzyka. Swoje unikalne geny przekazała jednak szczeniakom i za kilka lat, gdy będą starsze, nadal będą brały w tym udział - świat potrzebuje więcej pięknych szczeniaków w każdym umaszczeniu!

Główne zdjęcie: lemurov.net