Przesądy dotyczące zdjęć od dawna można uznać za przestarzałe, ale z jakiegoś powodu wiele z nich nie wychodzi mi z głowy. Postanowiliśmy przypomieć, czego ludzie się boją i zapewniamy, że większość z tych przesądów spełnia się tylko w skrajnych przypadkach (są to zbiegi okoliczności), a większość nie ma nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem. Nie możemy jednak oczywiście zabronić w nie wierzyć.

Nie można porwać i palić zdjęć

Istnieje opinia, że ​​nieudane zdjęcia bliskich, przyjaciół lub krewnych nie można porwać lub spalić - przyniesiesz kłopoty i zakłócisz bieg życia. Lepiej zachować wszystkie zdjęcia, nawet jeśli ci się nie podobają i nawet jeśli nie znasz osób, które na nich są.

W rzeczywistości nie tylko jest możliwe, ale i konieczne pozbycie się zdjęć, które drażnią, przerażają lub wywołują negatywne emocje. Po co psuć sobie nastrój i ponownie natykać się na rzeczy, które denerwują?

Nie można przechowywać zdjęć osób zmarłych

Uważa się, że takie obrazy są negatywne. W domach, w których jest wiele portretów zmarłych, ogarnia smutek i coraz częściej pojawiają się różnego rodzaju kłopoty. Nie zaleca się wieszania portretów na ścianie, umieszczania ich w widocznym miejscu, ciągłego wyjmowania ich z albumu lub trzymania w portfelu.

W rzeczywistości każda rodzina ma bliskich ludzi, którzy już nie żyją, ale mało kto wyrzuci wszystkie zdjęcia. Jeśli tak bardzo boisz się wizerunków swoich dziadków, zachowaj dla nich osobny album lub pudełko, być może twoje dzieci będą chciały spojrzeć na swoich przodków.

Nie można robić zdjęć śpiącym

Kolejne staromodne uprzedzenie. Kiedyś wierzono, że śpiąca osoba to tylko ciało fizyczne, które na chwilę opuszcza duszę. Jeśli śpiący zostanie sfotografowany, śmierć „przyklei się” do niego. Niestety nie zebrano dokładnych informacji na ten temat, ale możemy założyć, że fotografii śpiących ludzi są miliony, mamy nadzieję, że wszystkim nie stało się nic złęgo.

Jeśli zdjęcie okwyszło niewyraźne, na daną osobę czekają kłopoty

Tak, na ten temat nakręcono już więcej niż jeden horror, ale w rzeczywistości jest to raczej pytanie do fotografa lub jakości aparatu. Może po prostu zrobił zdjęcie w biegu lub od dawna nie wycierał obiektywu aparatu?

Lepiej chronić noworodki przed obcymi oczami

Zdjęcie wykonane przed chrztem może wywołać u dziecka chorobę, utratę sił i ochrony. To nie samo zdjęcie jest straszne, ale fakt, że jeśli wpadnie w niewłaściwe ręce, dziecku może stać się krzywda. Jak żyło wtedy pokolenie radzieckie? Przecież dzieci nie wolno było chrzcić, ale prawie w każdym domu jest zdjęcie mamy lub taty na przewijaku lub ze smoczkiem w wózku.

Nie można fotografować odbicia w lustrze

Młodzież dzisiaj prawie nie wierzy w ten mit, biorąc pod uwagę, jak wiele selfie w lustrach można teraz znaleźć w sieciach społecznościowych. Ale kiedyś naprawdę wierzono, że lustro jest magnesem dla złych duchów.

Panna młoda nie powinna fotografować się sama

Być może większość przesądów kojarzy się z fotografią ślubną. Nie można fotografować samej panny młodej, nie można fotografować młodych przed ślubem, ani stawać między nowożeńcami w kadrze. Historia pojawienia się takich przesądów jest na ogół owiana tajemnicą, ale wiele osób w nie wierzy.

Główne zdjęcie: google.com