Nie będziemy Ci mówić do czego służy taśma klejąca - każdy wie dokładnie do czego służy. Warto jednak przyjrzeć się tym niekonwencjonalnym zastosowaniom taśmy - jesteśmy pewni, że większość z nich okaże się przydatna. Zobacz co można zrobić z taśmą.

Wyczyścić buty i ubrania

Jeśli nie masz pod ręką rolki klejącej do ubrań i butów, możesz zastąpić ją zwykłą taśmą klejącą. Taśma samoprzylepna w kilka sekund zbierze kurz, włosy i inne drobne zabrudzenia z zamszu, dzianiny i innych tkanin.

Przypiąć krawat

Jeśli spód krawata cały czas wystaje spod górnej części, przypnij taśmą dwustronną. Przyklej kilka małych kawałków taśmy i przypnij w ten sposób krawat.

Rysowanie „kreski”

Użyj taśmy klejącej lub maskującej, aby stworzyć równe „kreski” na powiece. Nałóż kilka małych kawałków taśmy na skórę, aby stworzyć „szablon” o wybranym kształcie i długości. Wypełnij pustą powierzchnię eyelinerem, poczekaj kilka minut, aż wyschnie, a następnie usuń taśmę samoprzylepną.

Zrób szablon

Taśma to niezastąpiona rzecz w domu. Tworząc szablon za pomocą taśmy maskującej, możesz tworzyć wzory we wszystkich kształtach i rozmiarach. Pamiętaj, że wzór będzie wyraźny, ponieważ taśma mocno przylega do powierzchni, zapobiegając przedostawaniu się farby pod nią.

Przenoszenie rysunku

Aby przenieść wzór z papieru na szklaną powierzchnię, musisz najpierw wyciąć część wzoru, z którym będziesz pracować i zakleić go przezroczystą taśmą klejącą.

Upewnij się, że pod taśmą nie ma pęcherzyków powietrza, w przeciwnym razie wzór może nie wyjść wyraźnie.

Następnie umieść wzór w pojemniku z wodą na 5-10 minut. Kiedy papier będzie dosyć mokry, zdejmij go z taśmy. Należy go całkowicie usunąć, ponieważ będzie to miało wpływ na ostateczny kształt rysunku. Powinieneś otrzymać naklejkę z taśmy maskującej z wzorem przeniesionym na jej powierzchnię. Użyj go do dekoracji szklanych pojemników lub płytek.

Zbieranie potłuczonego szkła

Duże kawałki potłuczonego szkła można zebrać rękoma lub szczotką, ale co z mniejszymi kawałkami, które są niewidoczne dla oka? Jest na to rozwiązanie. Owiń taśmę wokół rękawicy kuchennej (łatwej będzie ją trzymać) lepką stroną do góry i wyczyść powierzchnię, jak pokazano na filmie.

Zrobienie sobie nietypowego manicure

Lubisz manicure francuski lub ciekawe geometryczne wzory? Jest to łatwe do stworzenia przy użyciu kawałków taśmy maskującej. Przyklej kawałki w wybranej przez siebie kolejności, oddzielając od siebie kilka obszarów i pokryj paznokcie lakierami w pasujących do siebie odcieniach.

Przed zdjęciem taśmy z paznokcia należy poczekać aż lakier całkowicie wyschnie.

Owinięcie sznurowadła

Jeśli sznurowadło się zepsuło, można go naprawić, owijając ciasno wokół kilka warstw przezroczystej taśmy. Taka „naprawa” będzie praktycznie niewidoczna.

Zrobienie pięknego bukietu

Jeśli szyjka wazonu jest znacznie szersza niż bukiet, nie ma mowy o ładnej aranżacji kwiatowej. Ale jest na to rozwiązanie. Zrób kratkę z cienkich pasków taśmy wokół szyjki wazonu, jak pokazano na filmie. Teraz dla każdego kwiatu masz osobną komórkę. Włóż do otworów w wybranej kolejności i ciesz się wykonaną pracą.

Zapobieganie pęcherzom

Jeśli nowe buty ocierają, przyklej kawałki taśmy do miejsc, w których występują problemy. Zmniejszą one wpływ na skórę i ochronią ją przed pęcherzami i modzelami.

Zrobienie kryjówki

Aby zabezpieczyć cenne przedmioty, włóż je do hermetycznej torby i przymocuj kilka warstw taśmy, na przykład z tyłu biurka lub na dnie szafy. W przypadku mniejszych przedmiotów jest nawet wiele miejsc, o których istnieniu zwykła osoba nie miałaby pojęcia.

Zapięcie bransoletki

Zapięcie bransoletki jedną ręką nie jest łatwe, zwłaszcza gdy bransoletka jest cienka i lekka i zawsze ma tendencję do spadania z ręki. Kawałek taśmy klejącej uratuje Cię w tej sytuacji. Przyklej jeden koniec bransoletki do skóry i zapnij zapięcie. Łatwizna!

Główne zdjęcie: google.com