Dowiedzieliśmy się, że w Stanach Zjednoczonych jest uroczy, zabawny i bardzo mały owczarek niemiecki, który zakochał w sobie tysiące internautów.

Ranger ma już 4 lata i jest owczarkiem niemieckim czystej krwi. Ale w ogóle nie można powiedzieć, że jest dorosły: jego rozmiar ciała jest około trzy razy mniejszy niż jego zwykłych braci. A chodzi o to, że pies cierpi na rzadką chorobę.

https://www.instagram.com/p/CXRV-XLFV38/?utm_source=ig_embed&ig_rid=69955ddb-456a-49b6-acf0-6134efbd9a97

Shelby Mayo, właścicielka owczarka, powiedziała, że ​​u jej zwierzaka zdiagnozowano rzadką patologię genetyczną - karłowatość przysadki. Taka choroba jest dziedziczna i rozwija się u potomstwa, jeśli oboje rodzice są nosicielami „złamanego” genu. Ranger urodził się z karłowatością z powodu kojarzenia krewniaczego, czyli krzyżowania zwierząt będących w bliskim związku, np. rodzeństwa z tego samego miotu.

https://www.instagram.com/p/CXG-Gszv-It/?utm_source=ig_embed&ig_rid=d7d8aaa1-b986-4c21-a559-8aee489dc6e6

Weterynarz Lynn Janes powiedziała, że ​​dorastanie psów karłowatych jest bardzo powolne, a w wieku około 2-3 miesięcy całkowicie się zatrzymuje. Dlatego Ranger nie wygląda jak dorosły pies, ale jak nastoletni szczeniak.

Ale mały rozmiar to nie jedyny objaw. Ranger ma również bardzo miękką i puszystą sierść. U dorosłych jest bardziej sztywny. A karły żyją znacznie mniej zdrowych osobników. Nawet Rangerowi prognozowano tylko 3 lata, ale opieka kochającej właścicielki, pełna opieka i szczęśliwe życie pozwoliły na przedłużenie życia i dały szansę na wiele lat.

https://www.instagram.com/p/CWRJkEgvTxL/?utm_source=ig_embed&ig_rid=22c283aa-8b67-4fdb-829e-8dd8bc080dd3

Kilka lat temu Shelby postanowiła założyć konto na Instagramie dla swojego zwierzaka. Tam Mayo okresowo publikuje zdjęcia zabawnego Rangera, a także jego siostry Jesse (jest zdrowa i ma normalny rozmiar). Tworząc tę ​​stronę właścicielka psa chciała zwrócić uwagę na problem kojarzenia krewniaczego. A Ranger stał się bardzo popularny. Absolutnie wszyscy subskrybenci uważają go za niesamowicie uroczego i zabawnego.

https://www.instagram.com/p/CVbDkERvUL-/?utm_source=ig_embed&ig_rid=c0a68e64-d8b3-4b52-a322-ae65fe2306bb

Ale wielu nie rozumie, że Ranger jest chory. Proponują jego właścicielce Shelby hodowlę psów karłowatych. Ale Shelby nie przestaje przypominać, że krzyżując zwierzęta, trzeba przede wszystkim pomyśleć o ich zdrowiu.

Główne zdjęcie: lemurov.net