Sri Sri Ravi Shankar jest indyjskim guru, doktorem filozofii i filologii oraz założycielem Międzynarodowej organizacji „The Art of Living”.

W 1997 roku, wraz z Dalajlamą i innymi osobami, założył Międzynarodową organizację „The Art of Living”, głównym celem jest nauczanie wartości ludzkich i realizacja projektów społecznych. W 2004 i 2006 roku był nominowany przez Komitet Noblowski do Pokojowej Nagrody Nobla. Jest oficjalnym konsultantem Światowej Organizacji Zdrowia. W 2009 roku został wymieniony przez magazyn Forbes India wśród siedmiu najbardziej wpływowych ludzi w Indiach.

Autor książek „God Loves Fun”, „Bang on the Door” i „The Secrets of Relationships”. Głównym przesłaniem, które autor stara się przekazać jest to, że miłość, mądrość i wewnętrzna harmonia zwyciężają nad nienawiścią i cierpieniem.

Dopóki nie nauczysz się obsługi wioseł, zmiana łodzi nie ma sensu.

Od czasu do czasu wpadamy w kłopoty. Czy wiesz, dlaczego tak się dzieje? Przychodzą, aby nauczyć, aby uświadomić to, że masz tyle dobrych rzeczy. To sprawia, że życie staje się bardziej żywe. Zaakceptuj to.

Nie ma potrzeby nigdzie się spieszyć. Ale musisz być tam, gdzie chcesz. Jeśli czujesz, że jesteś nie na swoim miejscu, wstań i idź tam, gdzie wzywa Twój wewnętrzny głos. Pamiętaj, że aby coś znaleźć, nie jest konieczne gdzieś iść. To bardzo piękny aspekt, klucz jest w ciągłej obecności.

Nie staraj się kontrolować ludzi i wydarzenia. Nie planuj, nie czekaj, nie pragnij, wyluzuj. Naucz się, jak zrobić przerwę, podczas której nic się nie dzieje. Pozwól ludziom przychodzić do ciebie, a wydarzeniom zaistnieć. Przydarzają się z jakiegoś powodu.

Daj sobie wolność bycia sobą, a innym - bycia innymi. Pamiętaj, że każdy ma swoją własną ścieżkę i własne lekcje. Jeśli ścieżki się przecinają - to świetnie, ale jeśli się rozchodzą, to też dobrze, bo zawsze wszystko wychodzi na dobre.

Nie próbuj mieć wszystkiego naraz. Nawet jeśli wydaje się, że nic nie ma - zawsze jest coś, a czego brakuje - poda nieobojętny przyjaciel, brat, siostra. We wszystkim bądź umiarkowany.

Spotkaj z uśmiechem, z miłością wszystko i wszystkich. Ale nigdy się nie żegnaj na zawsze, bo nic nie jest ostateczne. Mów: „Dziękuję i do zobaczenia”.

Bądź otwarty na ludzi, kosmos, Boga - nazywaj, jak chcesz. Uwierz - wszystko w Twoim życiu jest ułożone w najlepszy dla Ciebie sposób. Nawet jeśli, wydawałoby się, że jest najgorzej. Nigdy nie wiadomo, gdzie znajdziesz, gdzie zgubisz.

Aby założyć czystą koszulę, musisz zrzucić starą. Niemożliwe jest nauczenie się nowych rzeczy lub wprowadzić zmiany, będąc ograniczonym przez ramki starych dogmatów i wierzeń. Uczyń swój umysł plastycznym!

Zrozum, że wszystko składa się z myśli, tylko z myśli. Twoje uznanie piękna jest myślą, twoja niechęć do rzeczy, które są brzydkie jest myślą. Twoje pragnienie lub obrzydzenie jest niczym innym jak tylko myślą. Uświadom sobie, że to tylko myśl, a będziesz wolny. Nic innego nie będzie cię kontrolować, ale będziesz w stanie kontrolować wszystko w swoim życiu.

Jeśli chcesz czegoś w zamian, nie nazywaj tego miłością.

Główne zdjęcie: leprechaun.land