Samolot jest uważany jako najbezpieczniejszy środek transportu, ponieważ stosowane są najnowsze technologie. Ciekawe, jakie mają sztuczki i dlaczego nie warto oszukiwać pracowników lotniska.

Widzą nas nago

foto: lemurov.net

Skaner nie jest rentgenem, nie pokazuje też intymnych szczegółów. Pozwala „zajrzeć” pod ubranie i zobaczyć, co się pod nim kryje. Dzięki temu pracownicy nie muszą przeszukiwać wszystkich, aby nie tracić czasu.

Analizują dziwne zachowania

foto: lemurov.net

Połowa pytań przy odprawie paszportowej to tylko po to, żeby sprawić, że oszuści zaczynają kłamać. Objawia się to poprzez niekontrolowane gesty, które rozpoznaje agent specjalny.

Widzą twoje emocje

foto: lemurov.net

Kiedy osoba jest agresywna, zmienia się temperatura jej skóry, potrafi to wychwycić specjalna kamera. Rozpoznaje również osób pijanych, pod wpływem substancji odurzających, psychopatów itp.

Wykorzystują psa do obwąchiwania każdej walizki

foto: lemurov.net

To nie jest żart, jednym z etapów sprawdzania bagażu przed załadowaniem go na pokład samolotu jest sprawdzenie przez psa, który jest wyszkolony do poszukiwania broni i narkotyków. Oprócz tych psów, które chodzą po salonie w tym samym celu.

Widzą ruchy każdej osoby i środku transportu

foto: lemurov.net

Ruch samolotów na niebie jest kontrolowany przez niewielką liczbę kontrolerów ruchu lotniczego, podczas gdy inni monitorują to, co dzieje się na ziemi, w tym ruch ludzi.

Wiedzą o terminach ważności Twoich dokumentów

foto: lemurov.net

Wszędzie obowiązują inne zasady, gdzieś nie wpuszczą Cię do samolotu z przeterminowaną wizą, a gdzie indziej po prostu Cię nie przepuszczą już w punkcie przylotu, a nawet wypiszą Ci mandat

Oni wiedzą, co trzymałeś w rękach

foto: lemurov.net

Specjalne urządzenie rozpoznaje skład chemiczny i charakterystyczne znaki. Jeśli trzymałeś w rękach materiały wybuchowe lub narkotyki, a następnie nie umyłeś rąk trzydzieści trzy razy octem, zostanie to wykryte.

Główne zdjęcie: lemurov.net