Alpy położone są na terytorium kilku państw europejskich. Znajdują się w Niemczech, Austrii, Szwajcarii... I wszędzie wyglądają inaczej. Są góry wysokie, których szczyty zawsze pokryte śniegiem, są też mniejsze - 2000-2500 metrów wysokości - pokryte gęstą, bujną zielenią. Niemcy i Austria są domem dla jednych z najpiękniejszych gór na świecie, Alp. Nie są wysokie, ale nie sposób oderwać od nich wzroku.

foto: turba-urba.org

foto: turba-urba.org

Same góry i doliny pokryte są bujną zielenią, co wykorzystują mieszkańcy Bawarii, którzy co roku idą ze swoim bydłem na górskie pastwiska.

foto: turba-urba.org

foto: turba-urba.org

Z jakiegoś powodu, wioski na całym świecie są o wiele lepsze w zachowywaniu tradycji. Na przykład w niemieckiej wsi Allgäu co roku odbywa się święto związane z bydłem. Tak było od dawna. Dziś każdy może podziwiać to. Kiedy zwierzęta są wysyłane w góry, w wiosce rozpoczyna się uroczystość. Wszyscy chętni piją piwo i jedzą ser. Warto zaznaczyć, że ta wieś słynie z piwa i serów.

foto: turba-urba.org

foto: turba-urba.org

Jedną z cech Alp Algawskich jest to, że góry są z jednej strony pokryte zielenią, a z drugiej skaliste. Tak wyglądają one również w Oberstdorfu, gdzie co roku odbywają się zawody Pucharu Świata w biathlonie. Jest to najczęściej odwiedzana część Alp Algawskich. Tu jest wszystko dla aktywności na świeżym powietrzu. Znajdują się tu skocznie narciarskie, wiele szlaków turystycznych na różnych wysokościach, a nawet jest możliwość wspiąć się na szczyt góry.

foto: turba-urba.org

Znajduje się tu również piękne jezioro Bodeńskie. Na małej wyspie leży średniowieczne miasto Lindau.

foto: turba-urba.org

W Austrii znajduje się dolina Kleinwalsertal. Trafić tam można tylko z Niemiec. Tutaj nie ma drogi do Austrii. Wszędzie są góry. Ale mimo to dolina przyciąga wielu turystów. W góry można wjechać kolejką linową lub wejść pieszo - w zależności od tego, co nam najbardziej odpowiada. Przez góry prowadzi wiele szlaków turystycznych.

foto: turba-urba.org

foto: turba-urba.org

Ale nie tylko góry i jeziora przyciągają turystów. Jest tu wiele do zobaczenia. Starożytne ruiny, zamki i kościoły, stare tradycje. Ważna jest też lokalna kuchnia. Czego jeszcze potrzebujesz do wspaniałej aktywności na świeżym powietrzu?

Główne zdjęcie: turba-urba.org