Historia dziwacznej, ale niezaprzeczalnie uroczej „Rodziny Addamsów” została opowiedziana w popularnym „The New Yorker”. Począwszy od 1938 roku artysta Charles Addams publikował serię komiksów, które były czytane przez Amerykanów. Znamy los najbardziej znanej odtwórczyni roli dziewczyny Wendy Addams, Christiny Ricci.

Bez względu na to, co później zagrała aktorka o niezwykłych oczach, dla wielu pozostanie inteligentną dziewczyną gotką z Addamsów. Film ukazał się, gdy Christine miała zaledwie jedenaście lat. Nie jest to pierwsza, ale bez wątpienia jedna z najbardziej udanych adaptacji oryginalnych komiksów. Sukces filmu był również świetnym początkiem do kariery młodej aktorki. Warto zaznaczyć, że ten film nie był pierwszym doświadczeniem Ricci na planie filmowym.

https://www.instagram.com/p/By-7hAyhMaM/?utm_source=ig_embed&ig_rid=7f402cd3-16ff-4ad9-8d27-e844c59b0784

Zadebiutowała w filmie „Syreny”, gdzie zagrały również Cher i Winona Ryder. Zresztą po tej roli została zaproszona do zagrania Wendy Addams. Genialna gra Christine przyniosła jej ogromną popularność i na kilka następnych lat zdefiniowała jej rolę. Zaczęto jej proponować podobne role ekscentrycznych nastolatek.

https://www.instagram.com/p/B7kPKx5hkNZ/?utm_source=ig_embed&ig_rid=cda3baf7-e47a-4bf0-b606-23c0dbb45b6a

Kariera młodej aktorki rozwinęła się błyskawicznie, a ona sama stała się prawdziwą idolką nastolatek z lat 90. Do jej najbardziej udanych filmów należą „Jeździec bez głowy” oraz „Las Vegas Parano”, gdzie dwukrotnie partnerem Ricci był Johnny Depp. W ostatnich latach aktorka poświęciła więcej czasu rodzinie i występowaniu w różnych projektach internetowych, głównie z gatunku dramatu i thrillera.

https://www.instagram.com/p/CWoeXJUBRPY/?utm_source=ig_embed&ig_rid=25818f6f-1cd2-494d-b421-acfa5b869101

Wśród najbardziej znanych filmów znalazły się na przykład dramat historyczny „Pan Am”, serial „50 States of Fright” oparty na miejskich legendach oraz serial oparty na historii Lizzie Borden.

https://www.instagram.com/p/CXXPZ4oPFMs/?utm_source=ig_embed&ig_rid=4af2d20c-f6b1-49ea-9af3-ef0f63d97e63

Dziś Christina Ricci ma 42 lata. Aktorka niedawno po raz drugi została mamą. Pod koniec ubiegłego roku Christine i jej męża, stylisty Marka Hamptona, urodziła im się córka, Cleopatra Ricci Hampton. Aktorka wychowuje ośmioletniego syna, Freddiego, z poprzedniego małżeństwa z Jamesem Heerdegenem.

Główne zdjęcie: lemurov.net