W Alpach pojawiła się kolejna atrakcja - księgarnia położona wysoko w górach. Oferuje nie tylko fantastyczne książki, ale także zachwyca klientów zapierającymi dech w piersiach widokami.

foto: leafclover.club

Nie tylko dla moli książkowych

foto: leafclover.club

Księgarnia została otwarta w czerwcu 2019 r. w Dolinie Aosty w pobliżu Mont Blanc. Znajduje się na wysokości 3466 m n.p.m., na górze Punta Helbronner. Księgarnia nosi nazwę La Feltrinelli 3466 i ma powierzchnię 60 metrów kwadratowych. Może nie jest to największa księgarnia, ale widoki, jakie klienci mogą podziwiać przez okno, są oszałamiające!

Księgarnia w górach

foto: leafclover.club

W księgarni znajduje się ponad 2 000 tytułów książek. Oczywiście są też książki o alpinizmie i wspinaczce. Jest też miejsce, gdzie można usiąść i rozkoszować się książką i krajobrazem.

Podsumowując, to miejsce jest obowiązkowe dla każdego, kto kocha góry i czytanie.

foto: leafclover.club

Podczas ceremonii otwarcia w 2019 r. Federica Bieller, dyrektor generalny Funivie Monte Bianco Spa i operator kolejki linowej, powiedziała:

Skyway Monte Bianco to nie tylko kolejka linowa, to pomysł. Chodzi o to, by zbliżyć ludzi do gór i nieba, poszerzyć horyzonty i przekroczyć granice. Dzięki księgarni nasza kolej linowa wzbogaciła się o wartości kulturowe tego miejsca.”

foto: leafclover.club

Do księgarni na Skyway Monte Bianco można zajrzeć w czerwcu, lipcu i sierpniu, codziennie od 9:30 do 17:30.

foto: leafclover.club

Główne zdjęcie: leafclover.club