Badania wykazały, że kobiety, które mają poczucie humoru, żyją dłużej niż te bez poczucia humoru.

Norwescy naukowcy znaleźli sekret długowieczności kobiet - okazało się, że jest nim poczucie humoru. Badanie przeprowadzone na podstawie danych statystycznych wykazało, że kobiety z poczuciem humoru żyją dłużej niż inne kobiety.

U wesołych kobiet prawdopodobieństwo śmierci z powodu chorób układu sercowo-naczyniowego było o 73% niższe, a ryzyko przedwczesnej śmierci z jakiejkolwiek przyczyny - o 48% niższe. Kobiety z poczuciem humoru miały o 83% mniej zgonów z powodu chorób zakaźnych.

U mężczyzn związek między długowiecznością a poczuciem humoru okazał się mniej wyraźny, ale również zauważalny.

Wcześniej amerykańscy naukowcy ustalili, że spożywanie tłustych ryb morskich raz w tygodniu może przedłużyć życie o dwa lata, a jeśli w diecie uwzględni się więcej owoców morza, efekt ten jest jeszcze bardziej imponujący.

Naukowcom udało się znaleźć specjalny gen, którego wyłączenie przedłuży życie o ponad połowę. Naukowcy wierzą, że ich badania są kluczem do ludzkiej nieśmiertelności. Amerykański biolog twierdzi, że po śmierci człowiek zmartwychwstaje w innym wymiarze.

Nawiasem mówiąc, amerykańscy naukowcy stwierdzili jakiś czas temu, że ludzie nadal ewoluują, i to w szybkim tempie. Zdaniem badaczy, dalszy rozwój i postępy medycyny doprowadzą do znacznego wydłużenia średniej długości życia.

Główne zdjęcie: google.com