„Z dobrą książką jest przyjemniej” - pomyślał pewnie pies z Brazylii, który przywłaszczył sobie książkę w księgarni.

Ucieczka przed samotnością

Bezdomne zwierzęta mają bardzo trudne życie. Nie ma stałego miejsca do spania, nie ma zagwarantowanego śniadania i kolacji. Naszego bohatera spotkał ten sam los. Mieszkał w sąsiedztwie księgarni. Nie wykazywał żadnej agresji i nikt nie zwracał na niego uwagi. Jednak cały świat dowiedział się o nim, gdy pies postanowił zakraść się do sklepu. Wbiegł do środka, chwycił zębami książkę i zniknął. Żaden z pracowników nie zauważył kradzieży.

Ale po pewnym czasie jeden z klientów znalazł w pobliżu tę właśnie powieść ze śladami kłów, która przypadkowo miała tytuł „Dni samotności”. Po rozmowie ze sprzedawcami, mężczyzna zachęcił ich do obejrzenia nagrania z monitoringu. Jakże wielkie było zdziwienie ludzi, gdy zobaczyli, że to pies dokonał kradzieży.

foto: storyfox.ru

Pracownicy byli pod takim wrażeniem tej historii, że postanowili przygarnąć psa, karmić go i opiekować się nim. Po opublikowaniu informacji w Internecie turyści często zatrzymywali się, aby zrobić sobie zdjęcie z psem, który tak niespodziewanie zyskał sławę i wreszcie znalazł dom.

Główne zdjęcie: storyfox.ru