Te kraje są uważane za naprawdę bardzo czyste i bardziej przyjazne dla ludzi niż inne na naszej planecie.

Prawie niemożliwe jest spotkanie osoby, która nie lubi porządku, który jest również mile widziany w każdej religii i społeczeństwie. Jako że my, ludzie, jesteśmy istotami rozumnymi, musimy dbać o jego utrzymanie.

Nie wolno nam zaśmiecać naszego środowiska. Każdy z nas musi zrozumieć, że zanieczyszczenia mogą mieć negatywny wpływ na nasze środowisko.

W zanieczyszczeniach, które tworzymy lub z którymi nie walczymy, gromadzą się setki szkodliwych wirusów i chorób, które mogą nawet doprowadzić do śmierci. Niektóre kraje świata rozwiązały problem śmieci, wprowadzając system kar pieniężnych dla osób, które wyrzucają nawet opakowanie po lodach czy kartkę papieru w niewłaściwym miejscu.

Przyjrzyjmy się teraz dziesięciu największym pod względem czystości krajom na świecie. Te kraje są uważane za naprawdę bardzo czyste i bardziej przyjazne dla ludzi niż inne na naszej planecie.

10. Norwegia

foto: storyfox.ru

Nasza lista zaczyna się od jednego z najbardziej zadbanych i czystych krajów na świecie - Norwegii. Ten kraj jest dobrze znany na całym świecie ze swojego rozbudowanego systemu gospodarczego. Powodem tego szacunku dla środowiska i walki z zaśmiecaniem jest życzliwa solidarność ludzi. Jednak naukowcy jako jedną z przyczyn wskazują również chłodny klimat: jeśli zimą wyrzucimy śmieci na śnieg, to wiosną, gdy śnieg zacznie topnieć, śmieci te wraz z wodą rozprzestrzenią się po całym mieście.

9. Szwecja

foto: storyfox.ru

Kolejnym krajem na naszej liście jest Szwecja. Podobnie jak Norwegia, Szwecja jest uważana za jeden z krajów nordyckich. W Szwecji panuje taka sama sytuacja jak w Norwegii, ale można dodać jeszcze jedną przyczynę - ogromne inwestycje w zwalczanie negatywnych skutków działalności przemysłu (kopalnie, fabryki). Oznacza to, że kierownictwo firmy inwestuje wiele pieniędzy w zakup filtrów czyszczących, nowych urządzeń czyszczących i wielu innych rzeczy.

8. Austria

foto: storyfox.ru

Austria jest uważana nie tylko za jeden z najczystszych krajów świata, ale także za jedno z najlepszych miejsc do prowadzenia długiego i zdrowego trybu życia. Naukowcy podkreślają również, że Austria jest bardzo spokojnym krajem, w którym przestępczość jest ograniczona do minimum. Główną przyczyną czystego środowiska jest brak dużych przedsiębiorstw oraz duża liczba gór i lasów na jego terenie.

7. Hiszpania

foto: storyfox.ru

Hiszpania to kolejny zadbany i czysty kraj na świecie. Zajmuje siódme miejsce na naszej liście. Każdy znajdzie w Hiszpanii spokojną atmosferę. Hiszpania, jako jeden z najbardziej rozwiniętych krajów w każdej dziedzinie życia - jest zmuszona do utrzymywania czystości. Utrzymanie czystości jest również podstawą częstych wizyt turystów.

6. Niemcy

foto: storyfox.ru

Na pierwszym miejscu listy można umieścić Niemcy, ponieważ jest to kraj o surowych przepisach dotyczących ochrony środowiska. Jest to również jeden z najbardziej rozwiniętych krajów świata, posiadający wszelkie udogodnienia dla swoich mieszkańców. Nie należy jednak zapominać o wielkich fabrykach i dużej liczbie samochodów na drogach.

Każdego roku wiele osób odwiedza Niemcy, aby poznać ich styl życia i spędzić kilka dni w miłej atmosferze.

5. Republika Czeska

foto: storyfox.ru

Następny na naszej liście jest sąsiad Niemiec, Republika Czeska. Czechy to naprawdę przyjemny i czysty kraj, o czym mówią zarówno miejscowi, jak i przyjezdni. Republika Czeska jest gospodarczo i technologicznie bardziej rozwinięta niż Hiszpania czy Niemcy, a mimo to rządowi udało się utrzymać wysoki poziom czystości w środowisku. Spokojny styl życia i kultura to sposób, w jaki Czesi zobowiązują się do utrzymywania czystości na ulicach swoich miast.

4. Singapur

foto: storyfox.ru

Prawdopodobnie nie spodziewałbyś się, że w tym rankingu znajdą się kraje azjatyckie, ale Singapur jest wyjątkiem. Jeśli chodzi o turystykę, to naprawdę jest to raj i to nie tylko ze względu na piękne wysokie budynki (których Singapur ma naprawdę wiele), zabytki, ale także ze względu na czyste powietrze i ulice w całym kraju. Singapurczycy nie są typowymi Azjatami, można by ich nawet zaklasyfikować raczej jako Europejczyków. Również co ciekawe, Singapur nie jest mniej zaawansowany technologicznie niż Niemcy, ale za to jest znacznie mniej zanieczyszczony.

3. Australia

foto: storyfox.ru

W pierwszej trójce znalazła się Australia, zielony kontynent o prawdopodobnie najlepszych warunkach klimatycznych na świecie, ale szkoda, że Australijczycy świętują Nowy Rok na plażach w 30-stopniowym upale. Warto również zauważyć, że Australia zajmuje wysokie miejsce na liście najbogatszych krajów świata, co pozwala wnioskować, że rząd australijski z pewnością nie szczędzi pieniędzy na utrzymanie czystości w środowisku naturalnym.

2. Luksemburg

foto: storyfox.ru

Mały Luksemburg uzyskał bardzo korzystne położenie geograficzne, otaczając się głównie lasami. Mieszkańcy tego małego państwa są mniej liczni niż w większości miast w naszym kraju. W rezultacie nie ma komu śmiecić, nie ma też gdzie tego robić. Mówiąc jednak realistycznie, turyści wielokrotnie podkreślali, jak czysta jest woda i powietrze w Luksemburgu. Mieszkańcy odgrywają również istotną rolę w utrzymaniu czystości w kraju.

1.Szwajcaria

foto: storyfox.ru

Niekwestionowanym liderem i najczystszym krajem na świecie jest Szwajcaria. Potwierdza to fakt, że Szwajcaria jest jednym z najczęściej odwiedzanych krajów na świecie. Każdego roku wiele osób odwiedza Szwajcarię, aby cieszyć się jej atmosferą i czystym środowiskiem. Co ciekawe, czyste środowisko zapewnia również zdrowe i spokojne życie, co potwierdza wysoka średnia długość życia mieszkańców Szwajcarii.

P.S.

foto: storyfox.ru

Uważam, że Japonia została całkowicie niezasłużenie zapomniana. Jest to również kraj bardzo czysty i zadbany.

Główne zdjęcie: storyfox.ru