Kiedy kobieta i jej przyjaciółka wyszły na popołudniowy spacer, usłyszały w oddali skomlenie. Podążając za dźwiękiem, zostały zaskoczone tym, co znalazły! Cztery szczeniaki, które nie miały nawet miesiąca, były same. W zasięgu wzroku nie było ani człowieka, ani matki szczeniaków. Obie kobiety szybko wybrały numer alarmowy.

foto: ux-ty.ru

Ratownicy dotarli na czas. Każdy szczeniak był podnoszony przez troskliwą kobietę, która je badała. Na szczęście miała ona duże doświadczenie w pracy z porzuconymi w ten sposób zwierzętami i była gotowa im pomóc. Zobaczyła, że pasożyty żywcem zjadają młode. Dwa z nich były wyraźnie chudsze od pozostałych. Ich sytuacja była rzeczywiście niepokojąca. Niezwłocznie zabrano maluchy do kliniki weterynaryjnej.

foto: ux-ty.ru

Weterynarz zezwolił na przekazanie dwóch szczeniaków do schroniska. Zaznaczył, że potrzebują dodatkowej porcji jedzenia i leczenia przeciwko kleszczom, ale poza tym czują się dobrze. Dwa ze szczeniaków nie były w stanie opuścić kliniki. Z powodu ukąszeń owadów i niedożywienia były w stanie ciężkiej anemii.

Nie potrafimy sobie wyobrazić, jak bardzo musiały być przerażone te szczeniaki. Są takie małe i powinny być ze swoją mamą. Jesteśmy wdzięczni ratownikom za to, że na zmianę zostawali z dwoma szczeniakami u weterynarza podczas ich leczenia.

Dwa zdrowsze szczeniaki zostały już adoptowane i mają się dobrze w swoich nowych rodzinach. Pozostałe dwa szczeniaki są nadal leczone, ale z każdym dniem ich stan się poprawia.

Source: youtube.com

Dzięki Bogu kobieta i jej przyjaciółka wyszły na spacer i mogły uratować te maleństwa. W przeciwnym razie jest mało prawdopodobne, że młode przeżyłyby. Cała czwórka czuje się już dobrze.

Główne zdjęcie: ux-ty.ru